Switch to full style

1,6 D i dodanie kilku koni...

Optyczny i mechaniczny. Pomysły, realizacje, porady, problemy związane z tuningowaniem podzespołów auta
Odpowiedz

Re: 1,6 D i dodanie kilku koni...

24 mar 2018, o 18:41

śmiało można robić w 1.6d program pod 130-140km (oczywiście jak piec zdrowy i seria będzie na rolkach przed zrobieniem programu)i jeździ jak seryjna 2.0d i nic sie nie sypie w aucie i nie czytajcie jakiś głupot rodem z volvoforum co tam jedyne zmiany jakie przeprowadzają w autach to wymiana żarówek na ledowe.

Re: 1,6 D i dodanie kilku koni...

24 mar 2018, o 22:45

ja wlasnie troszke sie boje, bo moj silnik ma juz duzo najechane, i taki bardzo zwrowiutki nie jest, po wkreceniu go wyzej potrafi niezla chmure puscic. Mimo to chcialbym go troche ozywic. Jaki jest mniej wiecej koszt takiej operacji?

Re: 1,6 D i dodanie kilku koni...

25 mar 2018, o 15:32

Wystarczy że ogarniesz to co ma w sobie ten motor, dokładniej to ani turbina, ani wtryskiwacze nie są elementami które są wieczne.
Pisanie nowego softu i nowych map nic nie da jeśli te elementy są zużyte.
Zacznij od tego,możesz spróbować mycia wtryskiwaczy, są filmy na YT.
Mycie IC, sprawdzenie turbiny, może troszkę ożywi to motor. Jest jeszcze pytanie czy masz FAP?

Re: 1,6 D i dodanie kilku koni...

26 mar 2018, o 14:28

Tak jak napisał JacSwi piec musi być sprawny i jego osprzęt też bo jeżeli coś nie działa to nie ma sensu robić programu.

Re: 1,6 D i dodanie kilku koni...

26 mar 2018, o 17:09

Po co Ci mapa? Pogmeraj przy turbinie, tylko sprawnej, skrót o 1mm bacik od sterowania zmienną geometrią i bedzie troszkę więcej pompować powietrza,a comp sam dostroi dawkę.
Tylko delikatnie z tym podkręcaniem.
Tylko jest jedno pytanie, czemu 1.6d? Są 2.0d i jest D5 gdzie nie musisz nic robić żeby było lepiej. A poprawa spalania to sprawne wtryski, turbina, układ dolotowy i wydechowy, efekt uboczny tej poprawy spalania to lepsze osiągi, choć cudów nie będzie bo Volvo jest ciężkie,a prwdziwa moc i siła jest z pojemności, niestety fizyki nie oszukasz.
Odpowiedz