[V50 2.0D] Kontrolka DPF/FAP

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez Kacper39 » 9 wrz 2017, o 15:45

Nie znalazłem wątku na forum odnośnie kontrolki filtra cząstek stałych, więc zakładam nowy z pytaniem czy opcja podłączenia diody świecącej do podgrzewania lusterka lub szyby tylnej zadziała w Volvo tak samo jak Peugeotach, Oplach i będzie świecić podczas wypalania filtra???? Trochę denerwujący jest całkowity brak kontroli nad filtrem.
Kacper39
na luzie
na luzie

Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez katalizator » 9 wrz 2017, o 18:20

Nie wiem czy zadziała tzn czy za każdym razem komputer podgrzewa sobie lusterka, natomiast jak pojeździsz trochę to na pewno będziesz wiedział, nawet rozpoznasz momenty załączania i wyłączania procedury dopalania. Podstawowe objawy załączonego dopalania to:
- głośniejsza praca silnika (zapewne poprzez otwarty na maxa egr)
- większe spalania (przy tych samych warunkach jazdy zauważysz bieżące spalanie o powiedzmy 2l większe)
- ogólnie auto "poszarpuje", szczególnie zauważysz to przy zmianie trzech pierwszych biegów

Dopalanie załącza się częściej zimą kiedy temperatury są niższe, częściej kiedy jeździsz z włączoną klimatyzacją a także choć to może subiektywne odczucie kiedy w baku masz rezerwę :-)
katalizator
3 bieg
3 bieg

Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez Kacper39 » 9 wrz 2017, o 18:23

tzn. powiedzmy że wyczuwam kiedy wypala w mieście - gorzej w trasie, bardziej interesowała mnie kontrolka czy zadziała, ale dzięki wielkie za odpowiedź,
podłączę jakąś prowizorkę i zobaczymy

EDIT:
dioda podłączona , czekam na kolejne wypalanie
Kacper39
na luzie
na luzie

Postprzez Rockson » 11 lip 2018, o 07:07

DPF staram się akurat w miarę regularnie serwisować, żeby nie mieć później problemów z kosztownymi naprawami. Udaje się wówczas do TurboSpec, gdzie mogę liczyć na fachową pomoc w tej kwestii. Regeneracja filtra sporo daje i pozwala cieszyć się bezproblemową jazdą przez kolejne kilometry.
Rockson
1 bieg
1 bieg

Rok produkcji: 0

Postprzez Gucio16 » 11 lip 2018, o 09:53

Suchy DPF wypala się znienacka i cóż trzeba przypierdolić po garach jakieś 15 km.
Lepiej skończyć dopalanie , gdyż kilkakrotne gaszenie silnika z niewypalonym DPF -em skutkuje jego szybką śmierć.
Gucio16
5 bieg
5 bieg

Model: S40
Silnik: D3
Rok produkcji: 2012

Postprzez artek » 12 lip 2018, o 19:21

Rockson napisał(a):DPF staram się akurat w miarę regularnie serwisować, żeby nie mieć później problemów z kosztownymi naprawami. Udaje się wówczas do TurboSpec, gdzie mogę liczyć na fachową pomoc w tej kwestii. Regeneracja filtra sporo daje i pozwala cieszyć się bezproblemową jazdą przez kolejne kilometry.

Tak DPF serwisować, mózg sobie serwisuj palancie z reklamą.
artek
4 bieg
4 bieg

Powrót do Elektryka