Teraz jest 21 sie 2019, o 01:42

Nowości Nowości dla Forum Volvo V50, S40, C30, C70

Mapa strony Forum Volvo V50, S40, C30, C70 » Dział : Forum Volvo V50, S40, C30, C70

Forum klubowiczy i miłośników Volvo V50, S40 C30, C70

awaria elektryki !

Witam,
Mam pytanie dziś miałam dziwna sytuacje z elektryką,wkładam kluczyk przekręcam na pozycje 2 i nagle wszystko mi zgasło zero prądu po odczekaniu 10/15 minut kolejna próba i samochód zadziałał.Czy ktoś z Was miał taka sytuacje? Ewentualnie co to ,jak działać??

Dzięki za pomoc
Czytaj więcej : awaria elektryki ! | Wyświetlone : 859 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Elektryka

Wszystko na temat rozrządu

Panowie, jak to do końca jest u Was?
Otóż gdzie nie zadzwonię i nie przeczytam to moja "bestia" w karcie ma zapisane: 240 tys km.

Niemniej jednak wszyscy mi mówią iż już dawno powinienem to zrobić bo mam na liczniku 182 tys km.

Co Wy na to? Jak tam u Was?

//EDIT / łącze tematy związane z rozrządem w 2.0d 136KM 03-07. Proszę ponowne rozmowy na ten temat prowadzić w tym wątku / admin
Czytaj więcej : Wszystko na temat rozrządu | Wyświetlone : 48616 | Odpowiedzi : 59 | Dział : Mechanika DIESEL

1,6 D opis w AŚ...

Normalnie szok mnie napotkał czytając ostatni numer Auto Świat-a - w ich serii ryzykowne auta doszli do litery P i Peugeota 1,6 Hdi (czyli +/- to samo co w Łosiach) pisząc że ten silnik sprawuje się dobrze do ok 120 t km a później drenuje właściciela różnymi awariami jak wycieki oleju spod miski, awarie koła pasowego, turbo, wtrysków Egr itd. - jaki są Wasze opinie zwłaszcza użytkowników z tymi silnikami?
Czytaj więcej : 1,6 D opis w AŚ... | Wyświetlone : 2471 | Odpowiedzi : 8 | Dział : Ogólne

demontaż akumulatora problem z odpalaniem

witam. przy wymianie listwy commorail został wyjety akumulator, wyjety byl przez około 5godz, po włożeniu bateri auto strasznie cieżko pali, potrzebuje mocnego prostownika aby odpalić , dodoatkowo dodam ze jeden z tych dwóch plastików od klemy plusowej jest jakby uszkodzony czy moze miec to wpływ na słabe palenie?? jesli zle sformułowałem pytanie to z góry przepraszam.
http://obrazki.elektroda.pl/3330059000_1388139637.jpg

=======================================================================
Przeniesiono do właściwego działu
Czytaj więcej : demontaż akumulatora problem z odpalaniem | Wyświetlone : 1870 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Elektryka

Volvo c30 Duzy problem !

Witam !
Mam problem z moim volvo c30 2.0hdi 2007 rok.
Mianowicie na ciepłym silniku wszystko chodzi elegancko tylko przy gwałtownym przyspieszaniu słychac jak by tłoki biły po cylindrze? taki dzwwiek metaliczy jak sie łagodnie przyspiesza to nie słychać.
Na zimnym silniku to juz inna bajka ... Jesli odpali to chodzi strasznie nie rowno do puki sie nie zagrzeje i strasznie slychac ten metaliczny dzwiek przy przyspieszaniu ...
Auto było juz u 3 mechaników i ...
Czytaj więcej : Volvo c30 Duzy problem ! | Wyświetlone : 1014 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Mechanika DIESEL

Zaolejona przepustnica?

Szukam Volvo V50. Oglądałem kilka modeli 2.0d z okolic 2006 roku (wersja z DPF) i jeden naprawdę przypadł mi do gustu. Przebieg potwierdzony w ASO 150kkm. Martwi mnie jednak lekkie zaolejenie (chyba jest to przepustnica) widoczne na zdjęciu. Czy warto się tym przejmować czy ten typ tak ma? Zdjęcie w linku poniżej.
http://imgur.com/mBtgvT5
Czytaj więcej : Zaolejona przepustnica? | Wyświetlone : 1257 | Odpowiedzi : 7 | Dział : Mechanika DIESEL

CZUJNIKI PARKOWANIA TYLNE!

Witam ! widziałem podobny post ale nie do końca mianowicie mam taki problem padł czujnik cofania dzisiaj został wymieniony ! błąd skasowany itp wszystko pięknie ładnie niby by się wydawało ale , po wciśnięciu sprzęgła wbiciu wstecznego na panelu od radia pisze system parkowanie jest aktywny i tu pojawia się problem bo nie daje sygnału dźwiękowego podczas cofania co może być nie tak ?
Czytaj więcej : CZUJNIKI PARKOWANIA TYLNE! | Wyświetlone : 1780 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Elektryka

otwieranie bagażnika przyciskiem od świateł asekuracyjnych

witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem v50 z 2005 roku, ostatnio zauważyłem dziwną rzecz,przycisk otwarcia bagażnika na pilocie nie działa, tak samo jak nie reaguje przycisk do blokady wszystkich drzwi od strony kierowcy. podczas uruchamiania silnika otwiera się bagażnik a włączenie i wyłączenie oświetlenia asekuracyjnego otwiera bagażnik, dodam że w momencie zakupu wszystko było ok. spotkał się ktoś z czymś takim??
Czytaj więcej : otwieranie bagażnika przyciskiem od świateł asekuracyjnych | Wyświetlone : 7578 | Odpowiedzi : 11 | Dział : Elektryka

Jak sprawdzić czy pasuje silnik z innego modelu?

Witam serdecznie

Mam przymus wymiany silnika (urwany tłok), turbiny (bo to ona zapoczątkowała problem) i nie wiem czy nie wtryskiwaczy i tu pojawia się moje pytanie

Oryginalnie kasta jest 1.6D z 2005 roku, ale myślałem czy skoro muszę kupić cały silnik to czy da radę od razu np zmienić na benzynę, nie wiem tylko jak skrzynia biegów - warto tak grzebać, potem będą jakieś problemy z komputerem?

Ale zakładając wersję, że wymieniam na taki sam ...
Czytaj więcej : Jak sprawdzić czy pasuje silnik z innego modelu? | Wyświetlone : 669 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Mechanika DIESEL

Volvo V50 1.6d Problem czy nie ?

Witam jestem nowy i jestem szczęśliwym posiadaczem Volvo V50 1.6d drivE! Mam mianowicie dwa pytanka
1) Po zgaszeniu silnika mam dziwne wrażenie że silnikiem rzuca tak dziwnie !
2) Po zgaszeniu auta jest takie dziwne cykanie pod maską takie może jak zegarka sekundnik nie wiem jak to wytłumaczyć Prosiłbym o Pomoc
Pozdrawiam Michał
Czytaj więcej : Volvo V50 1.6d Problem czy nie ? | Wyświetlone : 4488 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Mechanika DIESEL

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 28179 • Liczba wątków: 5238 • Liczba użytkowników: 10686