Teraz jest 28 mar 2024, o 09:48

Nowości Przyklejone

Mapa strony Forum Volvo V50, S40, C30, C70 » Dział : Forum Volvo V50, S40, C30, C70

Forum klubowiczy i miłośników Volvo V50, S40 C30, C70

Wszystko na temat rozrządu

Witam.
Po jakim przebiegu należy wymienić pasek rozrządu w Volvo v50 ? Wolę zapytać niż czekać aż się rozleci.
Pozdrawiam.
Czytaj więcej : Wszystko na temat rozrządu | Wyświetlone : 56226 | Odpowiedzi : 12 | Dział : Mechanika DIESEL


Wszystko na temat rozrządu

Czołem... dawno mnie tu nie było :oops:

W 2010 roku sprowadziłem swojego volviaka z Francji, przy 175 tys.km wymieniłem kompletny rozrząd, i tu moje pytanie kiedy i co ile kilometrów (plus, minus) powinno zrobić się następną, kompletną wymianę rozrządu :idea: (V501,6d 109km 2008)

Nie toleruję fachofcóf którzy znają się na fszystkim ;) ...
Czytaj więcej : Wszystko na temat rozrządu | Wyświetlone : 84767 | Odpowiedzi : 23 | Dział : Mechanika DIESEL


Nierówna praca zimnego silnika - filmik

Witam,

Mam następujący problem: gdy odpalam moją S40 po raz pierwszy, po nocy lub po kilkugodzinnym postoju, gdy silnik jest całkowicie zimny, nierówno pracuje. Wygląda to jakby szarpało silnikiem i trwa około 2 minuty, po czym, gdy się minimalnie zagrzeje i złapie wolne obroty, objawy ustają.

Na poniższym filmiku nagrałem o co mi chodzi ;) :


Na drugim filmiku, oprócz powyższego problemu, dotyczącego nierównej pracy silnika, ...
Czytaj więcej : Nierówna praca zimnego silnika - filmik | Wyświetlone : 224582 | Odpowiedzi : 106 | Dział : Mechanika DIESEL


Wszystko na temat rozrządu

Panowie, jak to do końca jest u Was?
Otóż gdzie nie zadzwonię i nie przeczytam to moja "bestia" w karcie ma zapisane: 240 tys km.

Niemniej jednak wszyscy mi mówią iż już dawno powinienem to zrobić bo mam na liczniku 182 tys km.


Co Wy na to? Jak tam u Was?


//EDIT / łącze tematy związane z rozrządem w 2.0d 136KM 03-07. Proszę ponowne rozmowy na ten temat prowadzić w tym wątku / admin
Czytaj więcej : Wszystko na temat rozrządu | Wyświetlone : 158121 | Odpowiedzi : 60 | Dział : Mechanika DIESEL


Zasady wstawiania postów o spotach

Zakładając nowy wątek tytuł formułujemy w następujący sposób:

pozostały tekst
np:

Spot pod galerią xxx


W przypadku planowanych spotów, których terminu i dokładnego miejsca jeszcze nie znamy - wstawiamy nazwę w taki sposób:
- propozycja spotkania

np:
propozycja na zlot pod koniec lutego
Czytaj więcej : Zasady wstawiania postów o spotach | Wyświetlone : 22713 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Spoty i zloty


Brak mocy - wszystkie problemy ze spadkiem mocy

Witam
Mam problemy z turbo. Tzn. czasami podczas jazdy turbina przestaje działać (szczególnie na zimnym silniku, parę razy na trasie po przejechaniu kilkuset km.). Silnik 2.0D 136KM 2005r. O co może chodzić???



//EDIT / łącze tematy ze spadkiem mocy w 2.0d 136KM 03-07. Proszę ponowne rozmowy na temat spadku mocy prowadzić w tym wątku / admin
Czytaj więcej : Brak mocy - wszystkie problemy ze spadkiem mocy | Wyświetlone : 325473 | Odpowiedzi : 167 | Dział : Mechanika DIESEL


DPF i wszystko co z nim związane - wszystkie modele

Witam,
cdzy ktos sie orientuje jaki plyn nalezy dolac do zbiorniczka z paliwem do dopalania DPF?
pozdrawiam



//EDIT / łącze tematy związane z DPF - dla wszystkich modeli. Proszę ponowne rozmowy na temat spadku mocy prowadzić w tym wątku / admin
Czytaj więcej : DPF i wszystko co z nim związane - wszystkie modele | Wyświetlone : 299690 | Odpowiedzi : 211 | Dział : Mechanika DIESEL


Brak mocy - wszystkie problemy ze spadkiem mocy

witam jestem nowy na forum. Mam problem z S40 mianowice puszcza caną chmurę z wydechu ponadto niema mocy. Dodam że przy odłączeniu przepływomierza i w trybie awawryjnym nie kopci.Wysczyszciłem kolektor ssący i egr i nic. Może ktoś miał podobną przypadłość.Bardzo proszę o pomoc.



//EDIT / łącze tematy ze spadkiem mocy w 1.6d 110KM 03-07. Proszę ponowne rozmowy na temat spadku mocy prowadzić w tym wątku / admin
Czytaj więcej : Brak mocy - wszystkie problemy ze spadkiem mocy | Wyświetlone : 122321 | Odpowiedzi : 39 | Dział : Mechanika DIESEL


Schematy

Jakby ktoś potrzebował schematy elektryczne: http://www.volvowiringdiagrams.com/?dir ... 20Diagrams
Jak moderator uzna że temat zbędny to proszę usunąć.
Czytaj więcej : Schematy | Wyświetlone : 32697 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Zrób to sam


Schematy

Jakby ktoś potrzebował schematy elektryczne: http://www.volvowiringdiagrams.com/?dir ... 20Diagrams
Jak moderator uzna że temat zbędny to proszę usunąć.
Czytaj więcej : Schematy | Wyświetlone : 71946 | Odpowiedzi : 22 | Dział : Elektryka


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 610250 • Liczba wątków: 33071 • Liczba użytkowników: 23190