Teraz jest 16 kwi 2024, o 14:06

Nowości Przyklejone

Mapa strony Forum Volvo V50, S40, C30, C70 » Dział : Forum Volvo V50, S40, C30, C70

Forum klubowiczy i miłośników Volvo V50, S40 C30, C70

Dekodowanie numeru VIN i rejestracyjnego

Poniżej można dodawać linki do stron, które umożliwiają dekodowanie nr VIN lub nr rejestracyjnego pojazdów.
Myślę że przydatna sprawa :)
Można poszukać autek z allegro i sobie sprawdzić

Proszę nie dodawać stron o tych samych możliwościach co już zostały dodane przez innych użytkowników
Na dobry początek:

Holandia (po nr rejestracyjnym) - https://ovi.rdw.nl/default.aspx
Szwecja (po nr rejestracyjnym) - ...
Czytaj więcej : Dekodowanie numeru VIN i rejestracyjnego | Wyświetlone : 222957 | Odpowiedzi : 203 | Dział : Porady przed zakupem


Zmiana języka komputera pokładowego?

Witam.
Jak w temacie. Chciałbym zmienić język w komputerze chociażby na angielski bo mam niemiecki tylko nie wiem, czy się da i gdzie to zrobić bo z niemieckiego jestem noga :P
Ciężko będzie jeździć ze słowikiem i czytać komunikaty.
Pierwszego dnia na spokojnie już sam chciałem się przejechać i po małym przyspieszeniu zapalił się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem i pokazał stosowny komunikat w komputerze. Wystraszyłem się i ...
Czytaj więcej : Zmiana języka komputera pokładowego? | Wyświetlone : 215630 | Odpowiedzi : 68 | Dział : Car audio, NAVI, komputer


Żarówki ... jakie i gdzie ... Żarówki ... jakie i gdzie ...

Wszystko i dla wszystkich jest tutaj

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html


Pozdrawiam Cukiernik
Czytaj więcej : Żarówki ... jakie i gdzie ... | Wyświetlone : 210339 | Odpowiedzi : 64 | Dział : Elektryka


[detailing] Czyszczenie felg + polerka

Dziś jako że udało mi się po niezwykle promocyjnej cenie dostać pastę polerską MENZERNA FG500 i SF4000 postanowiłem troszkę odnowić zimowe kołpaczki. Strasznie mnie irytowały te zżółknięcia i ten syf, którego nie mogłem zmyć żadnym środkiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Choć sposób pewnie wzbudzi wiele kontrowersji (z uwagi na główny środek - DOMESTOS), zapewniam, że dział prawidłowo i można zastosować także do felg. Kiedyś w poprzednim aucie testowałem na alu i było ok.

Podobny manual macie ...
Czytaj więcej : [detailing] Czyszczenie felg + polerka | Wyświetlone : 60027 | Odpowiedzi : 16 | Dział : Body i wnętrze


Zmiana języka

Witam
Mam w aucie język włoski. Gdzie mogę zmienić na polski? Byłem w servisie Volvo w Lublinie i powiedziano mi że u nich nie da rady. Robiliście coś takiego w swoim? Jakieś namiary poproszę.
Czytaj więcej : Zmiana języka | Wyświetlone : 330417 | Odpowiedzi : 129 | Dział : Elektryka


Podstopnica V50 S40 C70

Wystarczy nam:

kawałek aluminium,
kątówka,
papier ścierny,
pasta polerska (jeśli chcemy żeby błyszczało)

Wymierzamy i zaznaczamy na aluminium element do wycięcia.

Obrazek

Tniemy, wycinamy otwory i większym wiertłem powiększamy je tak, żeby wkręt / nit się schował.

Obrazek

Wycięty element trzeba troszkę przejechać papierem ściernym wydnym, i ewentualnie wypolerować pastą AUTOMAX. Potem można przykręcać / przynitować - jak nie mamy zamiaru wyjmować tego w przyszłości.

Obrazek

Można także poszukać gumek natypoślizgowych, dociąć je i przykleić ...
Czytaj więcej : Podstopnica V50 S40 C70 | Wyświetlone : 67700 | Odpowiedzi : 25 | Dział : Body i wnętrze


Montaż podświetlenia podłokietnika

Niżej przykładowy montaż podświetlenia schowka w podłokietniku.

Można zastosować zwykłą taśmę led. Fajnie by było ją obudować jak na zdjęciu, lub chociaż pomalować dookoła diod, żeby wyglądało to jak oryginalnie. Zasilanie można poprowadzić od zapalniczki - kilka diod nie zmusza nas do montażu bezpiecznika.
Ale jak ktoś woli to można się podpiąć do innego podświetlenia - trzeba sprawdzić tylko napięcie, żeby było odpowiednie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyny minus to to że diody świecą się ...
Czytaj więcej : Montaż podświetlenia podłokietnika | Wyświetlone : 50909 | Odpowiedzi : 14 | Dział : Body i wnętrze


Jak odnowić zmatowiałe reflektory

Prostym sposobem na to by odnowić matowe reflektory jest użycie pasty polerskiej np. TEMPO. Jeżeli zmatowienia są głębokie można użyć pasty np. Farecla G3 - jest to jednak pasta grubościerna i po niej trzeba jeszcze poprawić drobnościerną - TEMPO będzie OK.

Przed przystąpieniem do pracy należy okleić wszystkie elementy dookoła reflektorów, lub je zdemontować (odmycie pasty z samochodu po zaschnięciu nie jest proste...)

Najlepiej zastosować polerkę, lub jak ktoś nie ma - gąbkę na wiertarce ...
Czytaj więcej : Jak odnowić zmatowiałe reflektory | Wyświetlone : 152977 | Odpowiedzi : 64 | Dział : Body i wnętrze


Jaki olej do diesla

Tabela lepkości olejów z instrukcji obsługi Volvo:

Obrazek

Firma Volvo zaleca oleje Castrol. Co nie oznacza, że tylko takie można stosować. Osobiście polecam oleje innych renomowanych marek takich jak np:

Valvoline:Obrazek

Motul:
Obrazek

Liqui Moly
Obrazek

Wymiana oleju co 15 000 km

Ja osobiście polecam oleje syntetyczne, jeżeli tylko da się je stosować. To że silnik "bierze" 1-2l a nawet więcej oleju od wymiany do wymiany nie oznacza, że trzeba lać półsyntetyk. Osobiście uważam, że ...
Czytaj więcej : Jaki olej do diesla | Wyświetlone : 293906 | Odpowiedzi : 148 | Dział : Mechanika DIESEL


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 635749 • Liczba wątków: 39990 • Liczba użytkowników: 23287