Volvo S40 wyloty powietrza w tylnej półce

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez Bartek » 10 sie 2013, o 18:59

Witam,
Jestem właścicielem Volvo S40 z 2011r. Zastanawia mnie czy wylotami powietrza w tylnej półce samochodu powinno lecieć powietrze - w domyśle tak ale, próbowałem różnych ustawień i powietrze nie leciało. W instrukcji napisane jest tylko że "nie należy zasłaniać ani blokować wylotów poiwetrza w tylnej półce ubraniami ani innymi przedmiotami", nie ma natomiast żadnych informacji na temat ustawień potrzebnych do uruchomienia tam przepływu powietrza.nProszę o informację czy u Was leci powietrze z tych wylotów.
Bartek
Bartek
 

Postprzez gertri » 10 sie 2013, o 21:20

Witaj. Chodzi tu o wylot powietrza dotyczący ciśnienia podczas zamykania kubatury nadwozia czyli pokrywy bagażnika oraz drzwi. Powietrze w dalszej kolejności ,,opuszcza'' auto błotnikami tylnymi na wysokości zderzaka tylnego. Są to szczeliny wyrównujące ciśnienie, dlatego drzwi zamykają się lżej, a i nie ma nieprzyjemnego ucisku w uszach. Jedynymi kanałami dolotowymi z jakimi się spotkałem w tylnej części nadwozia to tunel konsolety środkowej, nawiew pod fotelami kierowcy i pasażera. Anomalia grzewcza była jedynie w garbusie, gdzie wykorzystano progi auta.
gertri
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 330
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 14:02
Model: v50
Silnik: 2,0 diesel
Rok produkcji: 2009

Postprzez Bartek » 22 sie 2013, o 15:51

Ok,

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Bartek
 


Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości