zmiana radia na lepsze

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez solarrr1990 » 13 kwi 2016, o 13:41

witam. niedawno nabyłem v50 . niby wszystko ładnie pięknie ale czegoś jednak mi brakuje : mianowicie moje radio czyta tylko płyty cd.
i tak się zastanawiam co trzeba kupić abym mógł odtwarzać też mp3. wystarczy tylko ta część do której wsuwa sie płyty czy potrzebne jest coś jeszcze. ewentualnie czy da sie dołożyć gniazdo aux
z góry dziękuje za odpowiedzi:)
solarrr1990
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 10:07
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez buli889 » 1 maja 2016, o 06:13

siemka, z tego co sie orientowalem to ciezsza sprawa. Na wyswietlaczu radia masz sterowanie klima i reszta rzeczy. Poczytaj po internetach, ludzie wstawiaja zamiast oryginalnego radia wyswietlacze ale to juz koszty ponad 1000 zl.
buli889
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 wrz 2015, o 00:01
Model: v50
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Nowy Sacz

Postprzez solarrr1990 » 5 maja 2016, o 12:32

chodziło mi raczej o założenie oryginalnego radia ale czytającego mp3. czy to wystarczy czy trzeba coś jeszcze przerabiac?
solarrr1990
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 10:07
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez Miszel » 5 maja 2016, o 17:27

Który rocznik? Generalnie raczej nie ma szans tego zrobić, a AUX tylko na bazie rozwiązań niezależnych firm jak MMMi czy GROM MST-4, które kosztują w granicach 1000zł.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lukmazi » 8 maja 2016, o 00:33

Koledzy i koleżanki

Zdecydowałem się na zakup V50 z radiem i odtwarzaczem CD będąc przekonany, że mogę coś z tym zrobić, to znaczy, przeprogramować, wstawić coś innego. Naprawdę wszyscy odtwarzacie sobie w tych czasach CD??!! Miałem radio z mikrofonem, bluetoothem, USB i CD mp3, teraz wydałem kupę siana na najnowszy samochód w moim życiu i muszę wozić sterty płyt. Pomóżta!!
Proszę powiedzcie co można w tej kwestii zrobić.

A na marginesie, własnie w mojej dziewiczej podróży, po przełączeniu odtwarzanego już jakić czas CD na radio i po jakimś czasie z powrotem, wyskakuje mi błąd CD, a płyty nie chce oddać. Jakaś metoda, wnioski?? :)
lukmazi
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 23:57
Model: V50
Silnik: ON 1.6 HDI
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 8 maja 2016, o 14:50

Wnioski takie, że masz zakatowany laser od słuchania tego CD :P

A co alternatyw to już było nie raz pisane. Sprawdzone i potwierdzone rozwiązania w kolejności od najgorszych/najtańszych do najdroższych i najlepszych? to:
- najprostrzy transmiter FM do gniazda zapalniczki - ewentualnie są obecnie już wersje ze streamingiem Bluetooth
- transmiter wpinany w antenę samochodu
- podlutowanie AUX in do wzmacniacza (tylko w wersji Basic Sound ze wzmacniaczem w bagażniku)
- AUX po MMMi - doskonała jakość
- MMMi + Parrot, czyli wszystko co oferuje Parrot podpięte pod wzmacniacz auta (AUX in, USB, SD, apple, bluetooth streaming, zestaw głośnomówiący) - mam u siebie taki zestaw i jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. O CD nie pamiętam od lat
- Radio BluePower BLP-990, ale z nim jest problem bo ostatnio nie było jeszcze kompatybilne z wieloma rocznikami i nie jest dostępne od ręki. Nie wiem też, czy jego jakość przewyższy MMMi + Parrotra. No ale oferuje większą od niego funkcjonalność - nawigacja, video itp.
Także do wyboru do koloru zależnie ile siana chcesz włożyć i co chcesz mieć.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez solarrr1990 » 9 maja 2016, o 23:12

"transmiter wpinany w antene samochodu"- możesz coś wiecej o tym napisac? jak działą? gdzie kupic?
solarrr1990
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 10:07
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez Miszel » 10 maja 2016, o 15:52

http://www.incarconnections.co.uk/volvo ... pters.html - na volvoforum ktoś z UK coś takiego sobie montował i pisał, że gra to całkiem nieźle.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez brianconer24 » 13 maja 2016, o 20:49

Witam, wlasnie zabralem sie za przekladanie calego audio high performance z rozbitego volvo do swojego, nie wiem czy podolam bo trzeba cale auto wybebeszyc..., troche czytalem o tym wszystkim, jesli chcesz mp3 to mozesz zamontowac jednostke z wyswietlaczem z rocznika od polowy 2007, po czym dac auto do zaprogramowania(lol), ale to sie slabo oplaca, jest lepsza opcja, mianowicie zrobienie wyjscia aux bezposrednio z wzmacniacza, dosyc prosta sprawa, tu masz instrukcje ze zdjeciami: http://forums.swedespeed.com/showthread ... 447?page=1
brianconer24
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 20:38
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Basingstoke

Postprzez bosman » 13 maja 2016, o 21:42

brianconer24 napisał(a):Witam, wlasnie zabralem sie za przekladanie calego audio high performance z rozbitego volvo do swojego, nie wiem czy podolam bo trzeba cale auto wybebeszyc..., troche czytalem o tym wszystkim, jesli chcesz mp3 to mozesz zamontowac jednostke z wyswietlaczem z rocznika od polowy 2007, po czym dac auto do zaprogramowania(lol), ale to sie slabo oplaca, jest lepsza opcja, mianowicie zrobienie wyjscia aux bezposrednio z wzmacniacza, dosyc prosta sprawa, tu masz instrukcje ze zdjeciami: http://forums.swedespeed.com/showthread ... 447?page=1



Możesz podesłać te zdjęcia?
Nie mogę ich otworzyć.
bosman
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 195
Dołączył(a): 12 lip 2015, o 06:56
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Ślesin

Następna strona

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość