[2.4i 170KM 03-07] Gaz do samochodu :(

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez PIotrekN » 14 cze 2016, o 15:00

Witam, noszę się z zamiarem montażu LPG do mojego volvo tylko jest kilka problemów może jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć bo montował u siebie lub się zna lepiej odemnie. Jak to jest z montażem jeśli chodzi o montaż gdzie podłączyć wtryskiwacz i co na to wszystko komputer czy potrzebny jest emulator? A największy problem to chyba cena całej instalacji jeśli ktoś montował to może mi powiedzieć ile coś takiego może kosztować? Z góry dziękuję i pozdrawiam Piotrek
PIotrekN
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 12:53
Model: C30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Łodz

Postprzez Miszel » 14 cze 2016, o 16:57

Ja za porządnie zrobioną instalację u najlepszego fachowca w okolicy prawie 4 lata temu zapłaciłem 4 tys. w tym wlew pod klapką za który wtedy u nas brało się dopłaty (teraz to już może standard). U tańszych gazowników cena była rzędu 3,5 tys. Przez te 3-4 lata może poszło to już trochę w dół. Pytaj porównuj, ale nie patrz na cenę tylko na renomę gazownika, bo i najlepszą instalację partacz skopie, a i przeciętną porządny gazownik zamontuje tak że jej obecności nie odczujesz poza portfelem.
U mnie poszedł STAG 300 Premium. Żadnego emulatora nie potrzebował. Śmiga bez żadnych błędów i problemów.
Wtryski najlepiej bez listwy, ale to już zostaw gazownikowi. Byle kilometrowych makaronów pod maską nie narobił.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez PIotrekN » 14 cze 2016, o 19:57

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedź! Czy podesłał byś mi zdjęcie jak to wygląda? Chodzi mi o rozwiązanie jak to twój gazownik zamontował bo byłem u kilku i narzekają że bardzo bardzo ciasno :(
PIotrekN
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 12:53
Model: C30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Łodz

Postprzez Miszel » 14 cze 2016, o 20:21

Tu wszystko znajdziesz: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=134&t=53069 Sterownik jest na ściance przedziału kabinowego od strony pasażera (przy wlewie do nabijania klimy), reduktor i filtry przy zbiorniku płynu spryskiwaczy/skrzynce bezpiecznikowej, czyli po prawej patrząc od strony maski. Rurki są z lekkim zapasem po to żeby można było łatwo zdjąć obudowę silnika - można było krócej, ale tak radził mój gazownik i się zgodziłem. Wysterowane jest tak dobrze, że nie ma to znaczenia.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości