[1.8 125KM 03-07] [v50, 2004, 1.8benz] obrotomierz po założeniu lpg nie działa

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez Eve » 18 lip 2016, o 16:39

Cześć Wam !
Mam sprawę.
Gaz zakładali goście polecani z forum Opla, także łebscy goście. Było to ok miesiąc temu.
Problem jaki widzę w chwili obecnej co zaczęło się pojawiać od założenia gazu już jakoś 6 razy a wcześniej przez rok odkąd miałem auto tego nie było,
że w opcji 1:
po zapaleniu obrotomierz nie działa, wówczas kierunki też nie działają a wyświetla się idąc od lewej: wykrzyknik w kole , olej (oba na czerwono), pożniej i żólte i wykrzyknik ręcznego czarwony i na żólto silnik i ABS - jakby zwariowało coś.
w opcji 2: nie zapala się i nic nie charczy nawet i to samo się zapala.

W obu opcjach albo po zgaszeniu i odczekaniu po chwili jest ok wszytsko - czasem miałem, ze silnik żółty się włącza, po jakimś czasie albo znika albo u zaprzyjaźnionego mechanika zgaszony został, jako coś nieistotnego.

W połowie przypadków, czyli jakieś 4 razy stało się tak od razu lub prawie od razu po zatankowaniu gazu.
Wciąż nie mam pewności ,ze jest to faktycznie powiązane z założonym lpg.
Dodam ,ze komunikat to:

STABILITATSKONT . WART. ERFORDERL.

O co może tutaj chodzić ?
Mieliście coś takiego ?
Potrzebuje auto na trasy i jak mi któregoś dnia się wysypie i nie pojedzie to będę miał przesrane więc martwi mnie to mocno.

Dodam, że ma świeżo zrobioną na glanc uszczelkę na głowicy i te mini uszczelki i bajery oraz w drugim rzucie nowe pierścienie założone bo jadł olej i teraz glanc - wszytsko świeżo robione z myślą o tym żeby już pod gaz chulało elegancko.

Wielkie dzięki za Wasze zawsze pomocne podpowiedzi !
Eve
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 paź 2015, o 19:16
Model: v50
Silnik: 1.8 benz
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Krk

Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości