Czy powinienem poinformowaćpracodawcę o dodatkwowym zajęciu?

Podstawowe informacje, instrukcje obsługi, modele, silniki, wersje

Powrót do INFO

Postprzez jjp » 24 cze 2016, o 13:33

Pracuję na co dzień w branży ubezpieczeniowej. Dorabiam również jako doradca podatkowy. Ale robię to na pół etatu i od niedawna. Czy powinienem poinformować swojego pierwontego pracodawcę? Wprawdzie nie mam tego w umowie o pracę, ale zastanawiam się czy wypada - a może to moja zwykła nadgorliwość?
jjp
 

Postprzez karpaty » 14 lip 2016, o 13:24

Jeżeli praca wykonywana u obu pracodawców to ta sama branża, a więc oboje pracodawcy stanowią dla siebie konkurencję, to należałoby o tym poinformować. Jeżeli są to dwie różne branże, to nie ma takiej konieczności. Osobą kwestią jest jeszcze umowa o współpracy w której często zawarte są klauzule o zakasie konkurencji pod groźbą kary.
Odsyłam do artykułu w którym zostały opisane chyba wszystkie możliwe scenariusze: http://poradnikpracownika.pl/-dodatkowe-zatrudnienie-czy-nalezy-informowac-pracodawce.
karpaty
 

Postprzez Barax0onx » 7 wrz 2016, o 05:43

Doradca podatkowy a ubezpieczenia to nie jest to samo. Jak nie powiesz to nic się nie stanie, jak powiesz to też nic się nie zmieni.


Ostatnio przesunięty w górę 7 wrz 2016, o 05:43 przez: Anonymous.
Barax0onx
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 09:31
Model: V40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Radom


Powrót do INFO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości