[2.0D 136KM 03-07] Problem z turbina !

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez gazimierz » 25 sie 2016, o 20:49

Witam

Autem jezdzę długie trasy głownie autostrady po przejechaniu 70 km (30,120 km różnie) wywala błąd MOTOR SYSTEM WART. ERFORDERL i auto traci moc.Wymieniłem czujniki sprawdziłem przewody wszystko ok.Po czasie padła turbina która była wcześniej regenerowana już przez poprzedniego właściciela nie tak dawno bo dwa lata temu. Nie pozostało mi nic innego jak zawieść volvo do mechanika zregenerowali turbinę mechanik powiedział ze auto smiga jak szalone jest w szoku ze ma taki zryw miało być wszystko wpożądku. Po przejechaniu 140 km błąd MOTOR SYSTEM WART. ERFORDERL i znowu to samo.Oddaje auto na gwarancje turbina przeładowywuje zmniejszyli jej moc.Po odebraniu samochodu znowu to samo MOTOR SYSTEM WART. ERFORDERL i spadek mocy.
mechanika i firmę która regenerowała turbinę oświeciło i jedyna myśl jaka im przychodzi do głowy to ze auto jest zczipowane i stad te objawy turbo przeladowywuje i wchodzi w tryb awaryjny.

Czy ktoś z Was miał podobny problem lub mógł mi pomoc w rozwiązaniu tej zagadki ?
Pewnie będę musiał przywrócić mu ustawienia fabryczne ale czy te objawy to efekt zczipowania

Proszę o pomoc
gazimierz
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2016, o 19:04
Model: V 50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez gczarkowski1 » 29 sie 2016, o 07:41

Siema a czy jesteś na 100% przekonany że ma podniesioną moc? sprawdz to może podczas modyfikacji został popełniony błąd
Avatar użytkownika
gczarkowski1
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 57
Dołączył(a): 30 lip 2016, o 20:22
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: teresin -paprotnia

Postprzez Rockson » 10 maja 2018, o 07:20

Jak się regeneruje turbinę to lepiej oddać ją do specjalistów, bo w innym wypadku mogą pojawiać się później problemy jak u ciebie. Też miałem regenerowaną tą część ale oddałem auto do TurboSpec i zajęli się nim szybko i skutecznie. Turbina działa teraz doskonale, a wcześniej często odcinało moc i były problemy z wkręcaniem się na obroty. Jak na razie zero problemów, a trochę już w sumie przejechałem.
Avatar użytkownika
Rockson
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 07:49
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości