[2.0D 136KM 03-07] Płyn chłodniczy

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez Dawid » 16 sie 2016, o 19:24

Mam taki problem ostatnio zauważyłem że mój zbiorniczek wyrównawczy jest pusty po odkreceniu korka troszeczke plynu sie cofneło ale nie do stanu prawidłowego, ogólnie kazdy pisze i mowi ze plyn powinien sie rozszerzać a u m nie bylo tak ze plyn niby malał ale jak korek odkreciłem to wracało do pozycji wiekszej niż polowa. Zaznacze ze samochód sie nie przegrzewa nie kopci nie ma wycieków z przewodów powierzchownie sprawdzone. Olej trzyma stan nie przybywa. Teraz plyn dolalem i niby nie ubywa i moje pytanie czy to moze byc zwiazane z uszczelka pod glowica. Boje sie gdziekolwiek dalej jechac bo komputer mi nie pokazuje braku plynu. Zaznacze że korek wymienilem bo stary mialem wadliwy caly czas trzymal cisnienie nie popuszczal ale nowy jest wporzadku.
Avatar użytkownika
Dawid
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 17:07
Model: v50
Silnik: 2.0D,136HP
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez gczarkowski1 » 29 sie 2016, o 07:59

Właśnie przerabiam ten problem z tym że mam do tego jeszcze twarde jak skała węże ,płyn czysty w oleju czysto ,chłodnica i termostat nowy ,korek nowy już 3 szt mało tego podczas jazdy tak do 100 jest ok ,przekraczam 120 i w górę ,płyn potrafi wylecieć przez zawór w zbiorniczku ,układ odpowietrzany milion razy dalej lipa JUŻ MNIE TRAFIA kończą się pomysły ,dzisiaj volvo pojechało do doktora właśnie zdejmujemy czapkę zobaczę co wyjdzie UPG a może coś więcej :evil:
A więc jest diagnoza
1-upg na 3 cyl
2- pęknięte gniazdo zaworowe na cyl 1
czekamy dalej :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
gczarkowski1
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 57
Dołączył(a): 30 lip 2016, o 20:22
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: teresin -paprotnia


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości