Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Podstawowe informacje, instrukcje obsługi, modele, silniki, wersje

Powrót do INFO

Postprzez trecess » 9 lip 2016, o 16:27

Konto bankowe nie było mi wcześniej potrzebne, a jak nie było to nie zakładałem. Zastanawiam się w jakim banku założyć swoje pierwsze konto bankowe. Istotnym czynnikiem są niskie koszta. Pozostałe czynniki to łatwość przelewów, duża ilosć bankomatów, karta najlepiej visa lub master card. Jakieś podpowiedzie? Gdzie co i za ile?
trecess
 

Postprzez mundek55 » 11 lip 2016, o 11:24

Banki to firmy nastawione na zysk. Trzeba więc brać na to poprawkę, że mogą pojawić się pewne opłaty. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie je zaakceptować - ale w zamian otrzymać profesjonalną i bezpieczną obsługę.

Gdyby to ode mnie zależało, to pewnie szedłbym tam gdzie najtaniej. I tak depozyty są chronione do 100 tys euro przez bankowy fundusz gwarancyjny. A skoro mowa o pierwszym koncie bankowym to odsyłam na http://konto-w-banku.pl/pierwsze-konto- ... cac-uwage/

Moje typy to ekonto w mBanku. Sam mam i jestem mega zadowolony.
mundek55
 

Postprzez JasioCzomber » 7 wrz 2016, o 05:44

mBank - najlepsza płatność mobilna i internetowa. Wypłaty w euronecie i planet (euronetu jest najwięcej). Darmowe wpłatomaty mbanku (w euronecie jest prowizja) ja mam konto takie i jak najbardziej mi pasuje.
JasioCzomber
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 08:04
Model: v40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: radom

Postprzez lasocky » 3 paź 2016, o 12:37

Wychodzę z założenia, że nie będę płacił bankom za to, że mogę trzymać u nich swoje pieniądze, które notabene służą im cały czas do zarabiania pieniędzy poprzez kredyty i inne usługi finansowe. Zdrowym podejściem do tematu jest wybieranie tych ofert, które są darmowe. A jest przecież jeszcze kilka takich na rynku.

mBank http://www.tanie-konto.pl/mbank/
ING Bank: http://www.tanie-konto.pl/ing-bank/
lasocky
 

Postprzez valvoline » 6 paź 2016, o 09:55

Okej, jest sporo darmowych ofert, ale bank jest instytucją, która gwarantuje Ci bezpieczeństwo pieniędzy. Na przykładzie takiego raiffeisen polbank - serio boli cię zapłacenie 3 zł za kartę? tego się nie odczuwa. Nie kupisz sobie jednego piwa i już masz zapewnioną kartę. Ludzie jak widzą, że trzeba coś zapłacić za konto to panikują. warto sobie podliczyć koszta podstawowe i dodatkowe .
valvoline
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 09:39
Model: S40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Damianosek » 19 paź 2016, o 23:05

Jeśli ma być całkowicie darmowe to tylko SMART KONTO, tańszego nie znajdziesz. Natomiast jeśli masz jakieś wpływy i nie szkoda Ci 3 zł miesięcznie to tak jak już kolega wyżej wspomniał Raiffeisen Polbank Mam to ostatnie i polecam ;)
Damianosek
 

Postprzez kwawrzy » 23 paź 2016, o 21:08

W dzisiejszych czasach to chyba najlepszym rozwiązaniem jest MBank. W dobie elektronicznych płatności to chyba rozsądne rozwiązanie.
kwawrzy
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 paź 2016, o 21:03
Model: S40
Silnik: 2.4 Diesel
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bvbc » 27 paź 2016, o 05:56

kwawrzy napisał(a):W dzisiejszych czasach to chyba najlepszym rozwiązaniem jest MBank. W dobie elektronicznych płatności to chyba rozsądne rozwiązanie.



A ktory bank obecnie nie oferuje internetowych platności? Mbank to kiepskie rozwiązanie moim zdaniem ponieważ są na nim dosć spore opłaty za kartę jeśli nie wyoknan sie platności na określoną kwotę w miesiącu.

O wiele lepsze warunki moim zdaniem oferują:
smart bank - bilet do kina w gratisie
ing bank - 100 zł zwrotu
millenium bank - do 360 zł zwrotu w skali kiklku miesięcy....

Na tej stronie znajduje się całe porównanie
postawnaswoim.pl/ranking-osobistych-kont-bankowych
Avatar użytkownika
bvbc
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 546
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez horriaccy » 23 lis 2016, o 05:30

Ja założyłem w ing i nie żałuję, moim zdaniem najlepszy bank.
horriaccy
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2016, o 09:48
Model: 12
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Postprzez jony26 » 10 mar 2018, o 18:44

Jeśli już założysz swoje konto bankowe, z pewnością będziesz potrzebował partnera w płatnościach sieciowych...Ja ze swojej strony mogę polecić https://www.eservice.pl/produkty-i-uslu ... ternetowe/ .Bezpieczeństwo to podstawa tego serwisu.
jony26
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 825
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 09:42
Model: fx50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

Powrót do INFO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości