Nietypowe CAR AUDIO w V50

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez rozkminiacz » 7 paź 2016, o 22:37

Witam

Nie jestem specem od car audio, ale postawiłem sobie za cel zrealizowanie mojego wynalazku i potrzebuję Waszej pomocy.
Chcę całkowicie wymienić prawie całą instalację car audio na swoje ustrojstwo. Wyglądałoby to tak:
wkładam nowy 4 kanałowy wzmacniacz do niego podłączam całkowicie nowe zasilanie od akumulatora od wzmacniacza kable do głośników. Jako źródło dźwięku będzie tablet. Tablet ten będzie też robił za nawigację, radio, odtwarzacz mp3, namierzanie auta GPS, kamera cofania, telefon i takie tam inne. I teraz zaczynają się schody. Czy podłączenie do wzmacniacza Bezprzewodowy adapter głośnikowy do urządzeń Bluetooth umożliwi mi odsłuch z tabletu? I czy jeżeli podłącze kabel remote od wzmacniacza do gniazdka zapalniczki, będzie rozłączało mi zasilanie wzmacniacza po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?
Jeżeli ktoś jest w tanie mi pomóc byłbym wdzięczny

PS. Opis może mało profesjonalny, ale wydaje mi się, że jest to zrozumiałe.
rozkminiacz
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 22:21
Model: v50
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Polska

Postprzez Miszel » 8 paź 2016, o 16:46

A przemyślałeś to dokładnie? Jeden z użytkowników pokrewnego forum chciał już zrobić z tableta ekran dotykowy w S40. Może po miesiącu tablet mu się usmażył od ekstremalnych warunków atmosferycznych panujących w aucie. Możesz miewać sytuacje że podczas jazdy całe audio i nawigację diabli biorą z powodu przegrzania. Ani sobie nie posłuchasz, ani nie będziesz wiedział gdzie jechać jak jesteś w nieznanej trasie - trzeba czekać aż się tablet schłodzi żeby ruszył ponownie, o ile się całkiem nie usmaży. A i od stania kilka godzin w upale, czy na dużym minusie może nie być co zbierać. Jeżeli już to buduj to na jakimś sprawdzonym radiu 2DIN czy coś - to jest sprzęt przeznaczony do takich warunków pracy.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez rozkminiacz » 8 paź 2016, o 21:14

Witam

Z tabletem (Lenovo A7-30 A3300) jeżdżę już od 1,5 roku i nic mu nie dolega. Używam go do odsłuchu muzyki przez transmiter FM i do nawigacji. Jakoś transmisji jest bardzo kiepska. Tablet jest tak zamontowany, że mogę go zabrać z auta i faktycznie jest +40 lub - 20 to zabieram go z auta. Pamiętasz może link do tego forum?
rozkminiacz
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 22:21
Model: v50
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Polska

Postprzez Miszel » 9 paź 2016, o 10:48

volvoforum.pl - poszykaj sobie po tematach w dziale caraudio albo w prezentacjach S40/V50
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość