Alarm do garażu

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez stek » 11 sty 2017, o 09:32

Witam. Chciałbym założyć alarm w garażu. Na allegro tego od groma, ale ja nie wiem co mam wybrać bo się na tym nie znam, więc proszę Was o pomoc w doborze sprzętu. Problemem jest fakt, że mam 300-400 metrów do garażu, więc na pewno musi być opcja powiadomienia na telefon gdy alarm się włączy bo raczej go nie usłyszę. Podsłuch otoczenia centrali alarmowej też by się przydał, żeby na darmo nie chodzić i nie sprawdzać czy alarm jest fałszywy czy też nie. Nie chcę się bawić w czujnik otwarcia drzwi, raczej interesuje mnie czujnik ruchu. Koniecznie w zestawie musi być syrena alarmowa. Poważną przeszkodą jest to, że w moim garażu nie ma prądu i nie mam możliwości podłączenia go, więc przydałoby się dobrać odpowiedni akumulator, który by sobie z tym wszystkim radził minimum 2 tygodnie do następnego ładowania. Na koniec garaż nie jest ogrzewany, także dobrze by było gdyby w pełni funkcjonował w minusowych temperaturach.
stek
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 287
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 06:48
Model: 50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Postprzez bvbc » 12 sty 2017, o 06:32

Brak energii elektrycznej elektrycznej to spory problem. System będzie więc zasilany akumulatorem. Ale te w niskich temperaturach potrafią się rozładowywać. W takich warunkach podłączenie alarmu nie jest niemożliwe, ale utrudnione.
Ewentualny alarm oparty byłby prawdopodobnie na czujkach ruchu bądź ochronie obwodowej. A więc, jeżeli obwód zostałby przerwany - np w związku z nieautoryzowanym otwarciem drzwi, alarm zostałby uruchomiony. Sprawdź sobie jeszcze specyfikację czujek, centralek alarmowych i innych elementów na http://www.asd.pl/centrale-alarmowe#path
Możesz też wysłać zapytanie, w jaki sposób najlepiej to zorganizować.
Avatar użytkownika
bvbc
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 546
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Domis » 9 gru 2018, o 09:23

Jak masz podejrzenia, że ktoś może się kręcić wokół twojej posesji to może zainstaluj microkamery? Co ty na to? Wydaje mi się, że będą one nawet lepszą opcją jak te alarmy. Na stronie https://sklep-seko.pl znajdziesz świetny sprzęt do dyskretnego monitorowania. Myślę, że Ci się spodoba.
Domis
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 14:26
Model: opel
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Poznań

Postprzez speco » 10 gru 2018, o 16:28

poszukuję dobrego producenta alarmów, możecie mi kogoś polecic?
speco
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 gru 2018, o 16:28
Model: asd
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: asd

Postprzez tadek40 » 14 cze 2019, o 04:19

speco napisał(a):poszukuję dobrego producenta alarmów, możecie mi kogoś polecic?


Cały system alarmowy kupiłem w sklepie internetowym Fonex. Mają sporo dobrego sprzętu i naprawdę jest w czym wybierać. Po przeanalizowaniu większości wybrałem alarmy bezprzewodowe https://www.fonex.pl/kategorie/system-power-neo-dsc-318.html są przede wszystkim łatwiejsze w montażu. Dobrałem jeszcze kilka czujek i mam skompletowany system. Jest funkcjonalny, wydajny i ma bardzo przystępną cenę. Warto się mu przyjrzeć bliżej, jeżeli szukasz czegoś porządnego.
tadek40
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 252
Dołączył(a): 24 lis 2018, o 13:41
Model: c70
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: poznań

Postprzez qnader » 29 wrz 2019, o 17:46

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad skorzystaniem z usług firm, które zajmują się montowanie alarmów oraz monitoringów w domu. Czy możecie kogoś polecic? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
qnader
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2019, o 17:45
Lokalizacja: Katowice
Model: s60
Silnik: 2.0 benzyna
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hrep » 30 wrz 2019, o 01:07

A nie masz alarmu zintegrowanego z domowym?
Hrep
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 wrz 2019, o 01:07
Model: C70
Silnik: 1.9
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: cieszyn

Postprzez sienna » 30 wrz 2019, o 17:15

Również zastanawiam się nad nowym alarmem ;)
Avatar użytkownika
sienna
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 wrz 2019, o 17:11
Lokalizacja: Częstochowa
Model: C30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez cecil » 1 paź 2019, o 16:06

Ile kosztowałby taki alarm? Jak to wygląda cenowo?
Avatar użytkownika
cecil
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 paź 2019, o 16:03
Lokalizacja: Krynica Zdrój
Model: C30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Krynica Zdrój

Postprzez ubreitenberg » 3 paź 2019, o 11:40

Dobrze pomysleć o takich systemie zabezpieczeń, alarm albo monitoring powinny się sprawdzić. Jest to bezpieczne rozwiązanie, kiedy dom stoi pusty i może być zachętą do włamań.
ubreitenberg
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 11:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Model: C70
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość