Alarm do garażu

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez stek » 11 sty 2017, o 09:32

Witam. Chciałbym założyć alarm w garażu. Na allegro tego od groma, ale ja nie wiem co mam wybrać bo się na tym nie znam, więc proszę Was o pomoc w doborze sprzętu. Problemem jest fakt, że mam 300-400 metrów do garażu, więc na pewno musi być opcja powiadomienia na telefon gdy alarm się włączy bo raczej go nie usłyszę. Podsłuch otoczenia centrali alarmowej też by się przydał, żeby na darmo nie chodzić i nie sprawdzać czy alarm jest fałszywy czy też nie. Nie chcę się bawić w czujnik otwarcia drzwi, raczej interesuje mnie czujnik ruchu. Koniecznie w zestawie musi być syrena alarmowa. Poważną przeszkodą jest to, że w moim garażu nie ma prądu i nie mam możliwości podłączenia go, więc przydałoby się dobrać odpowiedni akumulator, który by sobie z tym wszystkim radził minimum 2 tygodnie do następnego ładowania. Na koniec garaż nie jest ogrzewany, także dobrze by było gdyby w pełni funkcjonował w minusowych temperaturach.
stek
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 60
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 06:48
Model: 50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Postprzez bvbc » 12 sty 2017, o 06:32

Brak energii elektrycznej elektrycznej to spory problem. System będzie więc zasilany akumulatorem. Ale te w niskich temperaturach potrafią się rozładowywać. W takich warunkach podłączenie alarmu nie jest niemożliwe, ale utrudnione.
Ewentualny alarm oparty byłby prawdopodobnie na czujkach ruchu bądź ochronie obwodowej. A więc, jeżeli obwód zostałby przerwany - np w związku z nieautoryzowanym otwarciem drzwi, alarm zostałby uruchomiony. Sprawdź sobie jeszcze specyfikację czujek, centralek alarmowych i innych elementów na http://www.asd.pl/centrale-alarmowe#path
Możesz też wysłać zapytanie, w jaki sposób najlepiej to zorganizować.
Avatar użytkownika
bvbc
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 90
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości