Żarówki H7-wymiana na mocniejsze

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez toonboy » 19 sty 2017, o 15:22

Witam wszystkich. Podłączam się tutaj z tematem. Jeśli w złym miejscu to proszę administratora o przeniesienie/usunięcie.
Założyłem do swojej volvinki mocniejsze żarówki bo 100W a w oryginale są 55W. Po kilkunastu sekundach wyłącza mi je. Czy ktoś z Was wie czy to sprawa przekaźnika, czy może komputer. Co mogę ewentualnie zmienić aby zachować te mocniejsze żarówki. Dzięki za pomoc.
toonboy
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2016, o 16:22
Model: V50
Silnik: 2.0D 136KM
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Postprzez Miszel » 19 sty 2017, o 19:24

Nie odpowiem na twoje pytanie ale podpowiem że trzeba było lepiej sprawdzić stan i ewentualnie zregenerować odbłyśniki. Te 100W wypalą ci je pewnie tak że niedługo lampy będą świecić słabiej niż 55W. Słabe światła w tym modelu to głównie wina odbłyśników które szybko się wypalają
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez toonboy » 19 sty 2017, o 22:03

Dzięki Miszel. Fakt faktem, odbłyśniki są lekko już jakby nadpalone. Wyczyściłem soczewki itd. ale wciąż moje światła są troche słabe dlatego zakupiłem mocniejsze żarówki. Poszukam coś o odbłyśnikach i zobaczę co da się zrobić. Pozdro
toonboy
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2016, o 16:22
Model: V50
Silnik: 2.0D 136KM
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Postprzez JacSwi » 20 sty 2017, o 07:22

Nic z tych lamp nie będzie,jest taki urok tej soczewki,są małe odbłyśniki i praktycznie jak dasz nowe i tak będzie słabo. Jak masz gdzieś w okolicy firmę która nakłada chromy,nikle itp.,tylko musisz rozebrać te soczewki i dogadać temat z nimi bo to tak na 2 dni auto wypada z jazdy.
Koszt powinien być do strawienia i efekt też,ale jak pisałem taki urok tej lampy.
Chyba i na allegro widziałem po regeneracji odbłyśniki.
JacSwi
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 652
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 04:24
Model: V50
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 20 sty 2017, o 18:43

Przejżyj volvoforum.pl jest tam pare tematów o odbłyśnikach i są tam podawane konkretne namiary. Są firmy które pod zastaw przesyłają ci zregenerowane odbłyśniki, a po odesłaniu im swoich zwracają ci kwotę zastawu. Unika się tak unieruchomienia auta. A cena regeneracji o ile pamiętam to poniżej 100zł za parę z wysyłką.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości