Zestaw głośnomówiący, pomóżcie.

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez kubzun » 11 gru 2015, o 21:03

Witam. Mam w swoim autku zamontowany zestaw nokia CK-7W. Zestaw zamontowany przez pierwszego właściciela. Głośnik przykręcony za wodospadem, i tam też gdzieś w głębi znajduje się centralka. Z rentralki wychodzi kabel do telefonu, tylko że z wejściem do gniazda starej nokii, pop port. Przy centralce wygląda jak kabel telefoniczny, taka wtyczka troszke podobna. Chciałbym ten zestaw wykorzystać ze smartfonem, mam gniazdo słuchawkowe i micro usb. Ale nie mam pojęcia czy gdziekolwiek kupię odpowiedni kabel, czy to wogóle możliwe. Szukałem na allegro, ale za nic trafić nie mogę. Już chyba wszystkie kombinacje w wyszukiwarce wpisywałem.
Może ktoś miał podobny problem, czy taki kabel da sie gdzieś kupić? Może jakiś namiar? A może da się w tani sposób zmodyfikować ten zestaw? W innym wypadku jest on zbyteczny, a przydałby się, szkoda kupować kolejny za te 200-300 zł, bo ten chyba bym musiał wyrzucić.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
kubzun
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 21:31
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Jawor Solecki

Postprzez AdoWatty » 24 wrz 2016, o 11:27

Dołączam się do pytania. Mam podobny problem... Za wodospadem jest kabel/wtyczka od starej nokii, w okolicy lusterka wewnętrznego jest chyba mikrofon. Mam również pokrętło z guźikiem z napisem Nokia umieszczone koło dźwigni zmiany biegów. Także jestem ciekaw czy można to wykożystać z jakimkolwiek telefonem czy usunąć to okablowanie? Rok 2006 Summum

P.S. dzisiaj udało mi się podłączyć bezprzewodowo z zestawem CK-7W (telefon innej marki niż Nokia). Działa regulacja głośności i przycisk odebrania/zakończenia rozmowy. Głos słychać z głośnika umieszczonego za "wodospadem". Szkoda że, nie wycisza się radio i rozmowy nie słychać przez głośniki samochodowe. Muzyka puszczona z telefonu także odtwarzana jest z głośnika zestawu głośnomówiącego. Obecnie zostawię to tak, jak to jest.
AdoWatty
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 wrz 2016, o 11:14
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Wisła

Postprzez weragirl » 1 lut 2017, o 11:51

:ugeek: :geek:
weragirl
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 11:51
Model: cccc
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: ccccc


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości