Tu zadajemy szybkie pytani

Jeśli nie wiesz, w której kategorii powinieneś zadać swoje pytanie, możesz to zrobić tutaj. Mod umieści ją we właściwej za Ciebie

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Postprzez TempomatV50 » 8 sty 2017, o 17:40

Hej, słuchajcie jak włączyć tempomat w V50 polift, mam guzik na kierownicy cruise, klikam i nie ma żadnej reakcji na zegarach
TempomatV50
 

Postprzez gregkrak » 12 sty 2017, o 09:31

witam . proszę o pomoc. wyświetla mi sie napis po francusku Baterie tension deport fable. co oznacza słabe napięcie akumulatora. akumulator wczoraj został wymieniony na nowy bo stary słabo odpalał już przy -6 stopniach. ale po zmianie akumulatora dalej się wiadomośc wyświetla. Gdzieś wyczytałem że może być słaba bateria w kluczyku. ładowania alternatora nie sprawdzałem jeszcze ale nie wyświetla mi się ikonka akumulatora więc proszę o poradę
gregkrak
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 cze 2016, o 10:55
Model: V50
Silnik: 1.6 Diesel
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pawe411 » 18 sty 2017, o 16:26

Hmm. ja mam ten sam problem.
Pawe411
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2017, o 10:55
Model: FX45
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Szyldy

Postprzez bosman » 18 sty 2017, o 20:08

gregkrak napisał(a):witam . proszę o pomoc. wyświetla mi sie napis po francusku Baterie tension deport fable. co oznacza słabe napięcie akumulatora. akumulator wczoraj został wymieniony na nowy bo stary słabo odpalał już przy -6 stopniach. ale po zmianie akumulatora dalej się wiadomośc wyświetla. Gdzieś wyczytałem że może być słaba bateria w kluczyku. ładowania alternatora nie sprawdzałem jeszcze ale nie wyświetla mi się ikonka akumulatora więc proszę o poradę


Pawe411 napisał(a):Hmm. ja mam ten sam problem.



Panowie, skoro jeden z Was podał, że przyczyną może być słaba bateria w kluczyku, proponuję abyście zaczęli właśnie od wymiany tej baterii. Trochę chęci, bo aż się odpisywać nie chce... Oczywiście po dokonaniu tej czynności proszę o info dla pozostałych forumowiczów.
bosman
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 195
Dołączył(a): 12 lip 2015, o 06:56
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Ślesin

Postprzez gregkrak1 » 1 lut 2017, o 09:12

tak, ja wymieniłem baterie w kluczyku i przestało wyświetlać taki komunikat.
gregkrak1
 

Postprzez gregkrak » 1 lut 2017, o 09:15

witam. ponawiam swój problem bo przede wszystkim podczas ostatnich mrozów ów problem się nasilił. Otóż po dłuższym postoju (niestety też w garażu gdzie jest 9 na plusie) auto normalnie odpala ale po krótkim czasie gaśnie i trzeba bardzo długo kręcić żeby znów odpalił. proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać przyczyny.
gregkrak
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 cze 2016, o 10:55
Model: V50
Silnik: 1.6 Diesel
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gczarkowski1 » 4 lut 2017, o 08:06

gregkrak napisał(a):witam. ponawiam swój problem bo przede wszystkim podczas ostatnich mrozów ów problem się nasilił. Otóż po dłuższym postoju (niestety też w garażu gdzie jest 9 na plusie) auto normalnie odpala ale po krótkim czasie gaśnie i trzeba bardzo długo kręcić żeby znów odpalił. proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Filtr paliwa, zapowietrzanie układu
Avatar użytkownika
gczarkowski1
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 57
Dołączył(a): 30 lip 2016, o 20:22
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: teresin -paprotnia

Postprzez dareth » 7 lut 2017, o 18:42

Drodzy Klubowicze,
Mam pytanie do was odnośnie kontrolki ciśnienia oleju. w momencie przekręcenia kluczyka na druga pozycje z kontrolek pali się silnik i ciśnienie oleju i gasną od razu po odpaleniu. Pytanie czy ta kontrolka od ciśnienia oleju powinna się palic na drugiej pozycji ? poniżej zdjecie
https://zapodaj.net/e3080c2c9a038.jpg.html
pozdrawiam,
Dawid
dareth
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 paź 2016, o 13:57
Model: c30
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez bosman » 7 lut 2017, o 19:37

dareth napisał(a):Drodzy Klubowicze,
Mam pytanie do was odnośnie kontrolki ciśnienia oleju. w momencie przekręcenia kluczyka na druga pozycje z kontrolek pali się silnik i ciśnienie oleju i gasną od razu po odpaleniu. Pytanie czy ta kontrolka od ciśnienia oleju powinna się palic na drugiej pozycji ? poniżej zdjecie
https://zapodaj.net/e3080c2c9a038.jpg.html
pozdrawiam,
Dawid


Jest to kontrolka ciśnienia oleju. Jak sama nazwa wskazuje odpowiada ona za jego pomiar. Jej zadaniem jest powiadomić kierującego o spadku ciśnienia do wartości zagrażającej silnikowi. Ciśnienie wytwarza pompa olejowa, którą napędza silnik. Jeśli silnik nie jest zapalony - ciśnienia nie ma, kontrolka świeci. Jeśli silnik jest zapalony, pompa olejowa pracuje, wytwarza ciśnienie, a kontrolka przy prawidłowej pracy silnika nie powinna świecić.
bosman
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 195
Dołączył(a): 12 lip 2015, o 06:56
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Ślesin

Postprzez urszulawaj » 23 lut 2017, o 16:34

sasaasassa
urszulawaj
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 16:33
Model: v30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron