[V50, 1.6D, 2009] Pobór mocy ogrzewania postojowego

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez tool17 » 12 lut 2017, o 11:59

Witam
Mam kilka pytań odnośnie ogrzewania postojowego fabrycznego marki eberspacher.

1.Rozładowanie akumatora. Jaki jest bezpieczny czas używania tego agregatu? Jeżeli powiedzmy przez 2 tygodnie (3-4 razy w tygodniu) będę jeździł tylko 4 km w jedną stronę z porannym odpaleniem webasto, to czy w takim wypadku lepiej przegonić auto raz w tygodniu w celu podładowania akumatora? Według strony producenta powinnęło się tyle czasu przejechać, ile wcześniej się podgrzewało przed jazdą. Ale już teraz widzę że webasto aż tak nie drenuje baterii. Zresztą trudno ustalić, ile czasu chodziło webasto jeśli się ustawia przez programator czasowy.

2. Czy można wprowadzić temperaturę w kabinie auta podczas zaprogramowania czasowego? Wiemy że ustawia się godzinę o której chce się odpalić auto, czyli na którą ma być gotowe do jazdy - ogrzewanie w zależności od temp. zewnętrznej sam odpowiednio się uruchamia. Jak wsiadam do auta o ustawionej godzinie (powiedzmy 8:00) to jest bardzo gorąco. Według mnie auto za szybko włącza ogrzewanie poastjowe. Dlatego z tego względu "oszukuje" system ustawiając o 15 minut później - czyli 8:15 zamiast planowanego odjazdu o 8:00. W ten sposób oszczędzam też akumulator.

3. Rozpatrzmy jeszcze przypadek jak siedzę przez 45 minut w aucie na wyłączonym silniku. Odpalam ogrzewanie bezpośrednio w celu utrzymania ciepła. Ale po 2 minutach wyłączają sie nawiewy i nie rozprowadzają ciepłego powietrza po kabinie (pokrętło zapłonu w 1 pozycji). Mogę ustawić pokrętło w pozycji 0 ale wtedy wyłącza się radio i co gorsza ogrzewanie grzeje z maksymalną temperaturą, a nie jaką ustawiłem sobie na panelu klimatyzacji.

4. Mniej ważne pytanie to ile w ciągu godziny paliwa to pobiera?
tool17
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lip 2016, o 10:50
Model: V50
Silnik: 1.6D edrive
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Elbląg

Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość