[Pytanie ogólne] Kredyt czy leasing

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez Smoku77 » 12 mar 2017, o 21:10

A znacie jakieś możliwości współkredytowania albo jakiegoś wspólnego leasingu (nie znam się, może piszę głupoty) - po prostu wychodzę z założenia, że jak będę miał większy budżet to wybiorę lepsze auto. Przeszedłem się ostatnio po komisach i te w podstawowej cenie mimo marki to niestety szroty, wiec wolę dołożyć więcej jeżeli jest taka możliwość. Nie mam firmy... to byłby zakup z moją przyszłą żoną. Jakieś porady?
Smoku77
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 21:03
Model: XC90
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bvbc » 8 kwi 2021, o 11:41

Sam obecnie zastanawiam się co lepsze
Avatar użytkownika
bvbc
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 546
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez stek » 8 kwi 2021, o 12:36

Wszystko zależy od potrzeb firmy. Czy firma potrzebuje dość wysokich kosztów miesięcznych? Najlepiej porozmawiać ze swoją księgową.
W wielkim skrócie: 1. leasing operacyjny, jeśli nie jesteś VATowcem, to cała rata brutto jest kosztem, nie amortyzujesz auta i nie jest ono Twoją własnością, jeśli "skasujesz" auto bez odpowiedniego ubezpieczenia GAP w pierwszych dwóch latach leasingu będziesz musiała dopłacić, bo ubezpieczenie w całości nie pokryje zobowiązania leasingowego. 2. W kredycie jesteś właścicielem auta, amortyzacja jest po Twojej stronie, kosztami jest część odsetkowa raty. W razie kasacji auta to Ty możesz korzystnie sprzedać wrak i dołożyć do ubezpieczenia i pokryć zobowiązanie kredytowe. Możesz też wcześniej spłacić i sprzedać auto. (W leasingu wykup wchodzi w grę dopiero po dwóch latach, po skróceniu umowy za zgodą firmy leasingowej i z wykupem 19-20% co jest zgodne z 40 procentami okresu normatywnego czyli najkrótszy czas umowy leasingu operacyjnego przy aucie (amortyzacja 20%) to dwa lata). Jestem Regionalnym Ekspertem ds Leasingu w kanale bankowym.
Ze swojej strony polecam kontakt z tym doradcą: https://lodzkiekspert.pl/kredyty/kredyt-gotowkowy/ Podpowie najlepszą opcję w tej te
stek
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 287
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 06:48
Model: 50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Devil93 » 14 kwi 2021, o 07:49

Kwestia aktualnych finansowań w bankach i instytucjach. Może się okazać, że dziś lepszy jest kredyt, a za 2 tygodnie znajdzie się lepsza oferta leasingu. Dlatego wydaje mi się że warto przede wszystkim pomyśleć o takim https://doradcafinansowy-bydgoszcz.pl/e ... y-swiecie/ doradcy. On Wam podpowie, czy poczekać i co wybrać.
Devil93
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 184
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 10:31
Model: c60
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sikora88 » 11 sie 2021, o 12:48

Warto pomyśleć o leasingu auta. Te oferty są teraz naprawdę korzystne. Na przykład polecam rzucić okiem na samochody marki BMW: https://bmwdirect.pl/model/seria-2,minivan . Wybór jest bardzo duży, a oferta naprawdę świetna.
sikora88
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 283
Dołączył(a): 29 paź 2019, o 09:35
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wolwinka » 14 sie 2021, o 11:25

Moim zdaniem należy to rozważyć wielorako. Dla jednego to, dla drugiego coś innego. Tak mi się wydaje, ale jeśli Wy uważacie inaczej, to też okej. Dodam może, że ja sama na razie sprawdzam takie https://kredytywroclaw.com/na-co-zwraca ... sumpcyjny/ podpowiedzi w sieci. Moim zdaniem będzie to skuteczniejsze niż byle jaki kredyt.
wolwinka
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 sty 2020, o 09:28
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nadine » 16 sie 2021, o 11:52

Powiem Wam ogólnie, że porady prawne to dla mnie bardzo ważna kwestia, ponieważ aktualnie interesuje mnie nakaz zapłaty, jeśli chodzi o kredyty frankowe. Pomoc na pewno będzie tutaj bardzo ważna. Myślę, że sprawa sądowa o kredyt we frankach wszystko rozwiąże.
nadine
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1563
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 18:35
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez lissa » 16 lis 2021, o 13:17

Każdą pomoc finansową trzeba sobie dobrze przenalizować. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to co dokładnie oferują i jakie są tego warunki. Bo pewnie już widzieliście/ słyszeliście jakie walki były prowadzone dotychczas z kredytami frankowymi. Czy wiecie w ogóle jakie ugody z frankowiczami pko bp wprowadzili? Jak czytałam to kolejna pułapka.
lissa
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 885
Dołączył(a): 27 gru 2018, o 09:22
Model: opel
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Prakash2983 » 18 lis 2021, o 15:33

Wydaje mi sie, że kredyt to lepsza opcja.
Prakash2983
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lis 2021, o 13:30
Model: WAWA
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: WAWA

Postprzez armany22 » 10 sty 2022, o 13:40

Powiem wam, że jak dla mnie leasing jest lepszym rozwiązaniem niż kredyt. Sama zdecydowałam się nie tak dawno na wzięcie samochodu osobowego w leasing, a wniosek wypełniłam w https://leasing.sos.pl/wniosek-o-leasing/ . Tutaj bardzo sprawnie i szybko będziecie mogli załatwić wszystkie formalności, a oferta jaką zaoferuje wam firma na pewno przypadnie wam do gustu
armany22
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 3221
Dołączył(a): 16 mar 2021, o 11:14
Model: audi
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości