IMMOBILIZER OPNIEUW STARTEN problem

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez dorV50 » 5 sie 2013, o 21:18

Witam. Otóż tata dzisiaj wyjeżdża autem z garażu zgasił je wszedł do domu, później miał jechać i auto nie chciało odpalić i wyświetliło komunikat : IMMOBILIZER OPNIEUW STARTEN. Kluczyk na III pozycji po prostu nie odpala auta, a wywala komunikat o tym immobilazerze. Podłączaliśmy z mechanikami volvo pod komputer diagnostyczny ale to nic nie dało, na jednym komputerze nie wykryło auta wcale, a na drugim nie pokazało błędów. Patrzyliśmy zasilanie,bezpieczniki, rozrusznik na krótko kręci. Zastanawiamy się już nad stacyjką bo gdzieś o tym czytałem. Przed chwilą na forum przeczytałem o tym sposobie odczytania błędów których nie wyświetla na wyświetlaczu ( z tym trzymaniem przycisku READ i 2 razy wciskaniem świateł przeciwmgłowych tylnych) gdy to wcisnąłem to wyświetliła mi się choinka kontrolek i lampek na liczniku,dopiero odłączyliśmy klemę od akumulatora to zgasło przesyłam w załączniku komunikaty - proszę pomóżcie , może miał ktoś podobny problem.



ZDJĘCIA:http://pokazywarka.pl/ie2euz/

Przepraszam za jakość, ale było już ciemno ;/

zmieniono tytuł i przeniesiono do odp. Działu
dorV50
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 21:03
Lokalizacja: łódzkie
Model: Ave
Silnik: 2.0 D4D
Rok produkcji: 2008

Postprzez gertri » 5 sie 2013, o 21:23

Użyj drugiego kluczyka.- Odpisz
gertri
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 330
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 14:02
Model: v50
Silnik: 2,0 diesel
Rok produkcji: 2009

Postprzez dorV50 » 5 sie 2013, o 21:31

A zapomniałem o tym napisać właśnie. Próbowaliśmy, przekładałem baterie, nawet 1 była kupiona nowa- nic nie dało. Gadaliśmy także z takim znajomym- fanem volvo, patrzyliśmy, ale nic to nie dało. Miał ktoś podobny problem ? Dodam że auto do tej pory było bezawaryjne.
dorV50
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 21:03
Lokalizacja: łódzkie
Model: Ave
Silnik: 2.0 D4D
Rok produkcji: 2008

Postprzez dorV50 » 12 sie 2013, o 13:43

W sobotę v50 wróciło z serwisu- problem tkwił w alternatorze.
dorV50
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 21:03
Lokalizacja: łódzkie
Model: Ave
Silnik: 2.0 D4D
Rok produkcji: 2008

Postprzez Nemhoteb » 27 sie 2014, o 12:30

Witam Wszystkich
Mam taki komunikat IMMOBILIZER OPNIEUW STARTEN (oczywiście auto nie odpala) czy to jest faktycznie wina alternatora ???
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Nemhoteb
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 12:20
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2010

Postprzez pawelwaw84 » 27 sie 2014, o 20:41

Może tak może nie. Chociaż dziwne by było, że alternator, który zaczyna dawać prąd dopiero jak silnik pracuje, ma wpływ na to, że auto nie zapala. Nie chcę nikogo martwić, ale miałem podobny problem, który nagle zniknął bez żadnej ingerencji (samouzdrowienie opisywane już na kilku forach). Winna może być stacyjka i co ważne - problem z modułem komfortu nad nogami pasażera. Na początek proponuję powpinać na nowo wtyczki właśnie tam.
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez Sqeez » 25 mar 2017, o 15:13

Ja mialem taka przypadlosc dzisiaj auto po 2 dniach stania na parkingu nie chcialo odpalic, krecil ale nie odpalal i zaraz wyswietlal komunikat 'brake failure stop safely' a kolejnie 'immobilizer see manual' sprawdzilem wszystkie zlacz i bezpieczniki, drugi kluczyk i nic. Podjechal koles z komputerem podpial - zadnych bledow.. cos tam popstrykal na kompie i auto ostatecznie odpalilo.. stwierdzil ze pompa paliwa sie 'przytkala'.
Avatar użytkownika
Sqeez
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 22:06
Lokalizacja: Dublin / Czestochowa
Model: v50
Silnik: 1.8 SE
Rok produkcji: 2005


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości