[2.0D 136KM 03-07] Padł rozrusznik?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez darrknorthpl » 3 kwi 2017, o 22:18

Witam
Dziś podczas odpalania samochodu w garażu rozrusznik zaczął kręcić jak zwykle, z tym, że zanim silnik zdążył odpalić nagle przestał kręcić. Pytanie, czy skończył się rozrusznik, czy moze akumulator. Akumulator sprawdzałem testerem w grudniu na przeglądzie i wyniki miał dobre.
Słychać cyknięcie, bezpiecznik ok, błędów na kompie nie ma, ale rozrusznik nie kręci w ogóle. Na akumulatorze napięcie 12,16V, po przekręceniu kluczyka na 3 ok 11,7 V
Niedawno wyciągałem rozrusznik, czyściłem i smarowałem, był moim zdaniem w dobrej kondycji.

Może jakieś sugestie co sprawdzić ? Czy też może od razu zamawiać rozrusznik, np. regenerowany ?
VIDA - odczyt i kasowanie błędów Kraków (Ruczaj)
darrknorthpl
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 79
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 17:43
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków

Postprzez alintruc » 4 kwi 2017, o 11:41

Spróbuj wrzucić wysoki bieg i rusz samochodem, żeby koło zamachowe zmieniło pozycję, może coś da.
alintruc
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 08:32
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Sopot

Postprzez darrknorthpl » 4 kwi 2017, o 22:19

Tego również próbowałem,
Kiedyś jak wykręciłem rozrusznik pozostała mi przesłona pomiędzy tymi 3 kółkami zębatymi, a wirnikiem. Jako, ze rozrusznik chodził bez problemu założyłem, że służy ona tylko temu, żeby opiłki nie wlatywały pomiędzy stojan, a wirnik.
Okazało się, że nie tylko...
Wirnik nie ma prawa się przesunąć, niemniej jednak okrąg z zębami, po których chodzą 3 kółka zębate jak najbardziej.
Zapewne się wysunął i efekt wygląda tak:
https://zapodaj.net/images/97818846846c1.jpg
Wirnik został zorany przez zęby, drut zeszlifowany.
Myślę, że zakupię zregenerowany rozrusznik, to chyba pewniejsza inwestycja, niż wymiana samego wirnika
VIDA - odczyt i kasowanie błędów Kraków (Ruczaj)
darrknorthpl
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 79
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 17:43
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków

Postprzez darrknorthpl » 8 kwi 2017, o 11:04

Zregenerowany rozrusznik założony, dodatkowo upalił się jeszcze bezpiecznik na przewodzie prądowym, aktualnie skręcone na sztukę. Pasowało by wymienić całą wiązkę, z tym, że używana to koszt 200 zł.
Więc założę bezpiecznik przelotowy z innego auta, końcówkę kablową nową i tulejką przedłużę przewód. z pewnością będzie taniej.
VIDA - odczyt i kasowanie błędów Kraków (Ruczaj)
darrknorthpl
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 79
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 17:43
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości