Poprawa jakości dźwięku

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez adig » 15 lip 2015, o 10:18

Witam Kolegów,

Od momentu, kiedy zakupiłem mojego Volviaka, nurtuje mnie temat poprawy jakości dźwięku gdyż sami wiecie jak system basic brzmi.
Przekopałem mnóstwo różnych stron, forów i jak do tej pory jasnej i konkretnej odpowiedzi nie znalazłem więc zwracam się do Was z poniższym pytankiem :)
Czy jesteście w stanie podpowiedzieć co można zmienić, zmodyfikować aby dźwięk był taki, jak w tej klasy samochodzie być powinien? Przeszukując stronki natknąłem się na kilka propozycji:
- wymiana głośników na coś sensownego (choćby Hertz DSK 165.3 + tweetery) + wygłuszenie drzwi; obawiam się, że przy mocy radia 4x20W poprawa będzie bardzo słaba,
- dołożenie wzmacniacza plug&play Alpine ktp-445a - czy ktoś z Was przerabiał ten temat?
- no i dołożenie jednostki centralnej - ale tu wchodzą w grę przeróbki nie zawsze estetycznie wyglądające.

Myślę, że wiele osób ma taki sam "problem" jak ja więc fajnie by było znaleźć sensowne rozwiązanie i uszczęśliwić i tak już szczęsliwych posiadaczy V50 :)

Dzięki za odpowiedzi!
Adam
adig
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 10:01
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Namysłów

Postprzez Miszel » 15 lip 2015, o 21:47

Wymienić głośniki na HP lub Premium, dołożyć brakujące tweetery i wygłuszyć drzwi. Spokojnie powinno wystarczyć jak nie masz wygórowanych wymagań melomana. Ewentualnie kombinowanie z wymianą wzmacniacza na wyższy model zależnie co tam u siebie masz (wbudowany w radio czy niezależny w bagażniku) Ja mam u siebie HP i po wygłuszeniu drzwi z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez adig » 16 lip 2015, o 08:41

Dzięki za radę Kolego.
Niestety mam wzmacniacz wbudowany w radio więc z tym nie poszaleje, ale głośniczki HP już upatrzyłem na Allegro i chyba je zakupię.
Co do wygłuszenia drzwi, powiedz mi proszę jak się za to zabrać? Z tego co kojarzę, jest tam przykręcona/przynitowana blacha, która trzyma silnik do podnoszenia szyb; czy ten element się jakoś ściąga? Jest z tym dużo zamieszania?

Dzięki!
adig
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 10:01
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Namysłów

Postprzez Miszel » 16 lip 2015, o 19:41

Ja u siebie wygłuszałem po blasze i efekt audio też jest bardzo dobry, a wydaje mi się, że pod względem wyciszenia wnętrza jest to lepsze rozwiązanie niż pchanie się do zewnętrznej blachy drzwi, bo hałas będzie dostawał się do wnętrza przez uszczelki przyszybowe. Szczegóły wygłuszania ze zdjęciami znajdziesz w temacie o moim volvo na innym forum: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=134&t=53069 (przeglądanie wymaga rejestracji).
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez adig » 17 lip 2015, o 12:05

Dzięki za pomoc i super tutorial!Teraz wszystko jasne!
Jak przyjdą głośniki, zabieram się za robotę :)

Pozdrawiam,
Adam
adig
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 10:01
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Namysłów

Postprzez naberus » 19 lip 2015, o 20:57

Co to za głośniki HP??? Hawlett Packard? :D
naberus
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 23:05
Model: V 50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bastaquenta » 17 sie 2015, o 21:47

Witam
Tak wogóle czy jest rożnica w dzwięku po zmianie samych 4 głośników w drzwiach na high performance zostając przy radiu i wzmacniaczu basic (wzmacniaczem wbudowanym w radiu) ???
Czy w systemie basic chcąc podłączyć 4 tweetery z High Performance trzeba puszczać okablowanie swoje czy wszystko jest??
Pytam czy ma to sens bo się na tym zastanawiam.
Pozdrawiam
bastaquenta
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2015, o 22:38
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez raf » 5 paź 2015, o 17:14

bastaquenta napisał(a):Witam
Tak wogóle czy jest rożnica w dzwięku po zmianie samych 4 głośników w drzwiach na high performance zostając przy radiu i wzmacniaczu basic (wzmacniaczem wbudowanym w radiu) ???
Czy w systemie basic chcąc podłączyć 4 tweetery z High Performance trzeba puszczać okablowanie swoje czy wszystko jest??
Pytam czy ma to sens bo się na tym zastanawiam.
Pozdrawiam


Z tego co kiedyś czytałem, High Performance ma inną impedancję i cały zestaw nie nadaje się na bezpośrednią przekładkę. Mogę się mylić.

Mój 2008 ma Performance (Basic) poliftowy, czyli z tweetery w trójkątach przednich drzwi już miał zainstalowane fabrycznie. Podstawowa, wręcz obowiązkowa modyfikacja: wstawiłem tweetery z Allegro (numer części 8691599) w miejsce zaślepek w tylnych drzwiach. Prosta, niedroga operacja (kable są na miejscu, głośniki wpina się w gotowe zatrzaski), a poprawa dźwięku jest znacząca.

Nie wyobrażam sobie, jak zamulony musi być dźwięk Performance sprzed liftu, gdy w ogóle nie montowali głośników wysokotonowych.

Tak jak przewidywałem, poprawa wysokich tonów zwróciła moja uwagę na to, że szerokopasmowe głośniki są byle jakie. Następnym krokiem będzie więc wytłumienie matami i wymiana głośników szerokopasmowych w przednich drzwiach, tylko nie mam czasu się za to zabrać. Chciałem wstawić oryginalne z wersji Premium, ale nie wydaje mi się, żeby to miało zabrzmieć lepiej od porządnych głośników dobrej firmy.
raf
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 00:51
Model: V50
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2008

Postprzez Autofan111 » 20 sty 2016, o 10:44

Witam. A jak wygląda u Was sprawa z subwooferami? Macie je na pokładzie? Jakich używacie?
Autofan111
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 10:22
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mark123 » 18 kwi 2017, o 17:04

Wracając jeszcze do poprzedniego pytania...
Możesz jeszcze wygłuszyć matą wygłuszającą np car-tronic.pl/maty-wygluszajace-c90 i efekt też powinien być zadawalający
mark123
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 16:36
Model: S40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości