naprawa reflektorów

Instrukcje napraw, modyfikacji, dane serwisowe, wideoporady, fotorelacje, namiary na zaufane warsztaty... tu nie pytamy jak coś zrobić, ale opisujemy jak coś zrobiliśmy

Powrót do Zrób to sam

Postprzez pajmej » 25 kwi 2017, o 21:11

Dzień Dobry Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 50-tek i "krótszych" sióstr . Światła mojej volvinki świecą na 10 - 15 metrów. Pojechałem więc na diagnostykę by ustawić światła . Niestety nie udało się tego zrobić , bo są zerwane regulatory. Dzwoniłem do kilku serwisów naprawiających lampy gdzie za naprawę krzyczą sobie 250-300 peelenów z regeneracją odbłyśników ,polerką klosza i soczewki . Nie chcą wymieniać samych regulatorów . I tu moje pytanko czy jest sposób na wymianę regulatorów bez odklejania klosza ? Gdzie można kupić regulatory? Czy może Macie jakichś macherów w okolicach wawy , którzy za rozsądne pieniądze naprawiają lampy? To na razie tyle pozdrawiam.
pajmej
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 16:27
Model: v50
Silnik: b/lpg 2.5 AWD
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 26 kwi 2017, o 19:38

pajmej napisał(a):czy jest sposób na wymianę regulatorów bez odklejania klosza ?


Nie. Dostęp i wymiana tylko od strony klosza.

pajmej napisał(a):Gdzie można kupić regulatory?


Mam do sprzedania kompletny sprawny mechanizm regulacji lampy w pionie z lampy prawej jeżeli cię interesuje. Do tego też białe pokrętła zewnętrzne. Poziomą już sprzedałem. Jak coś to zapraszam na PW.

A swoją drogę cena którą ci proponują nie jest aż taka najgorsza. Za samą regenerację odbłyśnika zapłacisz około 70zł/szt. + przesyłka w dwie strony
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez pajmej » 28 kwi 2017, o 11:29

Dzięki za odpowiedż tak właśnie myślałem że bez rozklejania się nie da.Pytałem bo gruncie rzeczy nie wiem czy całe mechanizmy regulatora są zepsute czy tylko pokrętła.Myślałem że może sam dam radę to wymienić .Mówisz że niedrogo za regenerację całej lampy ?Pewnie tak tylko że 200-250 kosztuje regeneracja lampy bez wymiany regulatorów a ja potrzebuję tylko wymiany regulatorów i jakby to kosztowało nawet 100 to bym się nie zastanawiał.Pozdrawiam i dziękuję .
pajmej
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 16:27
Model: v50
Silnik: b/lpg 2.5 AWD
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sicioch » 30 wrz 2017, o 16:15

witam, ostatnio kupiłem v50 i mam problem biksenon lewy sie w ogóle nie poziomuje, ale świeci w miarę dobrze (po podłączeniu kompa wywala błąd lewej lampy). a prawy świeci w ziemie, ale czasem się podnosi i świeci za wysoko. Częściej się nie podnosi. Czujniki na osiach wizualnie są całe. mam jeszcze taką zagwostke czy przypadkiem te xenony nie powinny się skręcać. hehehe . ktoś mnie oświeci kiedy one występowały. :D
sicioch
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 19:11
Model: v50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Wwa urs

Postprzez bokos » 2 sie 2018, o 19:36

O regulatory możesz zapytać w Auto Gamma- firma z Krakowa, ale z tego co wiem to wysyłają też różne części kurierem. No chyba że jesteś z Krk i możesz podjechać do nich i odebrać? Niedawno zamawiałem od nich regulator i xenony i sobie chwalę
bokos
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 lip 2018, o 10:56
Model: vr
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez bastek0112 » 29 gru 2022, o 17:50

Ja zrobiłem sobie sam regulacje. Kupiłem w castoramie adapter kątowy yato. Zatopiłem na gorąco bita płaskiego w śrubie do regulacji na to adapter i po krzyku. Do dziś pracuje dobrze
bastek0112
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lis 2022, o 14:29
Model: V50
Silnik: 2.0 benzyna
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości