[V50 2.0 D 2004] Głośniki wysokotonowe

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez ratol90 » 25 cze 2017, o 12:48

Witam.
Szybkie pytanie, czy te głośniki pasują na tył do v50, ponieważ uzupełniam audio w swoim v50. http://allegro.pl/show_item.php?item=6644041195
Dodatkowo mam pytanie o lewy tylny głośnik, z niewiadomych dla mnie przyczyn głośnik nie gra, rozebrałem boczek, sprawdziłem i wyczyściłem połączenia ale bez efektu, jakieś pomysły?
ratol90
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 17:06
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Płock

Postprzez Miszel » 25 cze 2017, o 20:28

Tak to są tylne wysokotonowe, ale jak dokładasz głośniki to nie kupuj tego g...a. Poszukaj lepiej z niebieskimi albo jeszcze lepiej żółtymi naklejkami. Będą grały o niebo lepiej.
Jeżeli chodzi o niskotonowe to jak wiązka ok i podłączona to pewnie głośnik zdechł. Najlepiej zdemontuj głośnik i podłącz go w innych drzwiach na próbę. Będziesz wiedział czy głośnik czy wiązki. O ile pamiętam można też sprawdzać baterią słuchając czy głośnik cyka.
Jak masz wzmacniacz w bagażniku to miernikiem możesz sprawdzić czy jest przejście pomiędzy wtyczką wzmacniacza a wyjściem na głośnik. Schematy elektryczne są do znalezienia w sieci.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez ratol90 » 26 cze 2017, o 05:58

Dzięki, z głośnikiem się już uporałem zaczął po prostu zaczął grać. Jeśli chodzi o typ głośnika to wiem że niebieskie lepsze ale są opinie że jest inna impedancja i nie pasują. Dlatego chciałem zapytać czy do mojej v50 gdzie są głośniki z białymi naklejkami mogę wrzucić te z niebieskimi naklejkami. Jeśli tak to jak je przełożyć, bo są mocowane na nity chyba.
ratol90
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 17:06
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Płock

Postprzez Miszel » 26 cze 2017, o 22:27

Będą pasować. Możesz założyć sobie komplet niebieskich HP albo żółtych PS. Wzmak uciągnie i będzie grał - ludzie wymieniają i sa zadowoleni. Najlepiej byłoby wymienić razem ze wzmacniaczem i softem ale to już większy koszt więc spokojnie możesz same głośniki przerzucać.
Nity to nie problem. Rozwiercasz je, wymieniasz głośniki i albo nitujesz na nowe, albo wymieniasz na śruby.
Ja u siebie miałem fabrycznie niebieskie, wymieniłem na żółte Premium Sound ze 2 lata temu, a tydzień temu wymieniłem Premiumy na Dynaudio - białe naklejki ale nie ta liga co basic :lol: U siebie mam na śrubach: https://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=134&t=53069&p=1253853#p1253853
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez ratol90 » 27 cze 2017, o 05:19

Ok, dzięki za pomoc. Mam upatrzony zestaw niebieskich za normalne pieniądze więc w wolnej chwili je wrzucę. Potem pomyślę nad wygłuszeniem ewentualnie. Pozdrawiam
ratol90
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 17:06
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Płock

Postprzez Miszel » 27 cze 2017, o 09:48

W pierwszym poście masz link do zdjęcia jak wyglądają tylne. Tylko lepiej kupić wyższej klasy - minimum niebieskie. Szkoda kasy na białe jak i tak chcesz ją wydać.
Będą pasować.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Miszel » 27 cze 2017, o 14:31

Zagra. Ludzie bezproblemowo dokładają.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez raf » 3 lip 2017, o 09:40

Miszel napisał(a):Tak to są tylne wysokotonowe, ale jak dokładasz głośniki to nie kupuj tego g...a. Poszukaj lepiej z niebieskimi albo jeszcze lepiej żółtymi naklejkami. Będą grały o niebo lepiej.


Jesteś pewien? Ja mam basic, ale poliftowy, z przodu tweetery są fabryczne. Dołożyłem niebieskie z tyłu, efekt jest świetny, ale gdy porównuję z przednimi, grają bardzo podobnie i właściwie tylko umiejscowienie niemal tuż przy uchu sprawia, że są bardziej słyszalne od przednich.
raf
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 00:51
Model: V50
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2008

Postprzez Miszel » 3 lip 2017, o 16:14

Jestem.
Słuchałem każdego rodzaju audio w S40/V50:
- Basic / Performance
- High Performance
- Premium Sound
- Dynaudio

3 ostatnie miałem u siebie w aucie i pomiędzy każdym słyszalna różnica jest znacząca na korzyść wyższego - przynajmniej dla mnie. Tyle, że ja się odnoszę do całego zestawu, a nie pojedynczych głośników. Jednak jakbym miał wydać za głośnik Basic 30zł/szt. + przesyłka lub dołożyć wyższy dopłacając do tego kolejne 10-20zł/szt. to się chyba nie ma nad czym zastanawiać... To nie jest różnica w cenie dla której warto iść w oszczędności i wydawać kasę na podstawową wersję. Jak się chce oszczędzić te 20zł to lepiej wcale nie dokładać - oszczędzi się jeszcze więcej.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez raf » 3 lip 2017, o 17:09

Jasne, lepiej brać niebieskie, jeśli jest wybór. Jednak nie sądzę, żeby w wysokotonowych była różnica, tzn. nie słyszę jej. W średnich/basowych oczywiście jest spora. Chociaż tak do końca nie wiem, jakie mam z przodu fabryczne tweetery, może i są niebieskie.

Za to w Premium na pewno jest poprawa w wysokotonowych, przynajmniej w użytych kondensatorach filtrujących. Już samo to powinno poprawić dźwięk.
raf
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 00:51
Model: V50
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2008

Następna strona

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości