[2.0D 136KM 03-07] Drgania na wolnych obrotach

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez pitbull03 » 30 mar 2015, o 10:47

Witam, przegrzebalem forum i troche poczytalem ale może ktoś jeszcze cos podpowie. Autko po rozgrzaniu na wolnych obrotach dziwnie drży slychac to w kabinie. Gdy delikatnie zwieksze obroty ustepuje, wciskajac sprzęgło nic się nie zmienia, pod maską zauważyłem że osłona plastikowa silnika drży, przy gaszeniu auta telepie silnikiem i zauważyłem u rodziców w golfie 4 1.9 tdi że gaszenie jest delikatne. Czytalem o dwumasie. Jak wizualnie sprawdzić stan poduszek? Jak rozpoznac że są do wymiany? Co moze byc nie tak? Zimny silnik tak się nie zachowuje, drzy tylko gdy złapie temperaturę. Z góry dzięki za pomoc.
Volvo V50, 2.0D, 136KM, 2006r.
Avatar użytkownika
pitbull03
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Postprzez katalizator » 4 kwi 2015, o 19:42

Mój brat poduszki w aucie sprawdza ręcznie :-) podchodzi, łapie za zgaszony silnik i próbuje go wyrwać :-) Jeśli jest w stanie rzucić silnikiem w taki sposób że ma on znaczne odchylenia lub gdy słychać pukanie (obijanie o inne elementy) to wtedy jest duże prawdopodobieństwo że to poduszka. Dodatkowo przy dobrym oświetleniu druga osoba obserwuje poduszki czy nie są naderwane czy oberwane (guma oddzielona od aluminium).

Sprzęgło najbardziej słychać na zimnym silniku, u mnie też czasem je słyszę a silnik przy gaszeniu też rzuca (przepustnica zimnego powietrza - lewa - działa prawidłowo przy gaszeniu). Na odpalonym ciepłym czy zimnym silnik zauważalnie drży ale nie przenosi drgań na kabinę.
Uważam, że może to być kwestia dwumasy, której zużywanie jest powolne, czasem słyszę pukanie, czasem szum szczególnie zimą lecz po rozgrzaniu silnika zazwyczaj wszystko ustaje ale nie zawsze.

Drżenie silnika może być też spowodowane złym spalaniem dawki. Po rozgrzaniu silnika zmieniają się jakieś parametry dawki paliwa jeśli są błędne to wtedy rozpoczyna się Twój problem.
Najpierw rozpoznaj dokładnie źródło drgań bo równie dobrze może to być drążek zmiany biegów który wydaje dźwięki w związku z wadą linki drążka zmiany biegów (np zużycie końcówki linki czy gumy przy połączeniu z mechanizmem przy skrzyni).
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez pitbull03 » 8 kwi 2015, o 20:57

Dzięki za podpowiedzi dam znać jak ustalę co i jak.
Volvo V50, 2.0D, 136KM, 2006r.
Avatar użytkownika
pitbull03
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Postprzez pitbull03 » 24 kwi 2015, o 19:26

Problem rozwiązany. Rezonans byl spowodowany drgajacymi przewodami paliwowymi. Teraz cisza. Pzdr
Volvo V50, 2.0D, 136KM, 2006r.
Avatar użytkownika
pitbull03
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Postprzez kkleczkov » 29 cze 2017, o 13:01

Kto Ci to zdiagnozował ? I co zostało zrobione? Wymiana przewodów, czy jakieś zaczepy, czy może coś innego?
(Mam identyczny problem w swoim Volvo)
Widzę, że jesteś z wwa, więc jeśli masz jakiegoś magika od tego problemu to poleć kogoś ;)

pitbull03 napisał(a):Witam, przegrzebalem forum i troche poczytalem ale może ktoś jeszcze cos podpowie. Autko po rozgrzaniu na wolnych obrotach dziwnie drży slychac to w kabinie. Gdy delikatnie zwieksze obroty ustepuje, wciskajac sprzęgło nic się nie zmienia, pod maską zauważyłem że osłona plastikowa silnika drży, przy gaszeniu auta telepie silnikiem i zauważyłem u rodziców w golfie 4 1.9 tdi że gaszenie jest delikatne. Czytalem o dwumasie. Jak wizualnie sprawdzić stan poduszek? Jak rozpoznac że są do wymiany? Co moze byc nie tak? Zimny silnik tak się nie zachowuje, drzy tylko gdy złapie temperaturę. Z góry dzięki za pomoc.
kkleczkov
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 cze 2017, o 12:58
Model: S40
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez walnitin » 20 lip 2017, o 08:18

:ugeek:
walnitin
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 08:17
Model: waln
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: walnitin

Postprzez pitbull03 » 20 lip 2017, o 15:29

Drgania bylo slychac w kabinie bardzo. Na zewnatrz przy silniku ciezko to uslyszec. Tak jakby cos obijalo sie i powodowalo rezonans. Stojac na przeciw silnika po lewej stronie jest filtr paliwa na lewo od niego odchodza przewody paliwowe i schodza w głąb silnika i tam obijaja sie o karoserie co powoduje taki rezonans. Zauwazylem ze tam odpadl zaczep który trzymal te przewody przy silniku. Zlapalem to trytytka do silnika i jest cichutko. Pzdr
Volvo V50, 2.0D, 136KM, 2006r.
Avatar użytkownika
pitbull03
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości