Facet nie spłaca mi rat. Pytanie

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez kittyyy » 10 sie 2017, o 01:08

Hej, mam prośbę. Podczas sprzedaży auta umówiłam się z facetem, że będzie spłacał je w ratach. Pierwsze dwie wpłynęły o czasie, później musiałam się już o kolejne upominać aż wreszcie gość przestał płacić zupełnie. Nie bardzo wiem, jak mam się w takiej sytuacji zachować. Czy mam to gdzieś zgłosić? Czy powinnam wynająć komornika? Kwota o jakiej mówimy to trochę ponad 18 tys i wolałabym te pieniądze odzyskać. Myślicie, że windykacja to dobry sposób? Wolałabym się upewnić bo w temacie windykacji itd jestem zupełne dziecko a nie chcę działać pochopnie.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2017, o 08:21 przez kittyyy, łącznie edytowano 3 razy
kittyyy
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 10:04
Model: 500
Rok produkcji: 1998
Lokalizacja: polska

Postprzez zenlo » 14 sie 2017, o 05:57

Komornika nie wynajmiesz sobie od tak hop-siup. Potrzebny będzie jakiś wyrok sądowy na podstawie którego komornik będzie mógł podjąć swoje czynności. Sprawę ewentualnie należy zgłosić w sądzie.
Można też pójść inną drogą - tzn windykacja. Windykacja przybiera różne formy (szczególnie jeżeli posiadasz jakąś umowę na podstawie której można działać). Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić lub dopytać: https://chwillowki.pl/forum jest to forum na którym toczone są takie dyskusje na tematy związane z pożyczaniem pieniędzy, form zabezpieczeń i oddawaniem. Myślę, że tam uzyskasz więcej informacji.
zenlo
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 80
Dołączył(a): 4 lip 2017, o 05:56
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Trompka » 31 sty 2022, o 19:05

W ogóle kwestia długów to bardzo poważny temat. Jeśli nie jesteście w stanie sobie z tym poradzić, to powinniście zastanowić się, w jaki sposób można już teraz zadbać o rozwiązanie tego problemu. Jeśli nie będziecie spłacać swoich zobowiązań, to może dojść nawet do tego, ze komornik zajął mieszkanie co robić.
Trompka
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 12 wrz 2020, o 11:00
Model: v
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Niuska » 24 wrz 2022, o 17:41

Moja koleżanka ostatnio poszukiwała sprawdzonego namiaru na dobrego komornika z Warszawy. Po wielu dniach poszukiwań, w końcu trafiła do https://www.warszawa-komornik.com/. Naprawdę świetny specjalista, który swoją siedzibę ma przy Sądzie Rejonowym, więc jeżeli również bylibyście zainteresowani taką usługą, to warto byłoby się do niego zgłosić
Niuska
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 650
Dołączył(a): 28 gru 2020, o 18:35
Model: X60
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: bytom

Postprzez luna » 4 sie 2023, o 11:26

jak chcesz sprzedać nieruchomość, zależy ci na czasie to moze zamiast szukać na rynku indywidualnych kupców porozmawiaj z firmami które prowadzą skup nieruchomości Wrocław Znajdź tę która ma najlepsze warunki, moze uda siszybciej zamknąc transakcję.
luna
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 183
Dołączył(a): 13 paź 2022, o 12:31
Model: V50
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2002
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lancia » 24 sie 2023, o 13:32

Korzystanie z gotowych projektów domów to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki nim możesz skupić się na innych aspektach budowy.
lancia
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 paź 2022, o 09:53
Model: V50
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2002
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości