[2.4 140KM 03-07] Czy ktos próbował usunąć katalizator?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez KrzysiekV50 » 15 gru 2014, o 22:12

Witam.
Czeka mnie wymiana katalizatora.
Czy może da sie go jakos usunąć ? Próbował ktoś może?
pozdrawiam
KrzysiekV50
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Model: V50
Silnik: 2.4 Benzyna
Rok produkcji: 2004

Postprzez Norman » 26 gru 2014, o 21:01

Dlaczego chcesz wymieniać katalizator?

Znając życie wyskoczył Ci błąd katalizatora Ecm0420 three way katalist co w języku serwisowym oznacza katalizator do wymiany. Tak przynajmniej było w moim przypadku gdzie na przedwakacyjnym przeglądzie pan w serwisie powiedział mi ze kat jest do wymiany. Czyli 3500 nie moje. Sam posiadam vide i co jakiś czas kasowałem sobie błąd bo irytowała mnie kontrolka check engine. Niestety kontrolka coraz cześciej sie zapalała wiec postanowiłem rozgryźć temat. Okazało sie ze tak naprawdę katalizator nie ma żadnego czujnika który informuje o jego zużyciu a role ta pełni sonda lambda umieszczona za katalizatorem a dokładniej w nim. To ona badając skład mieszanki informuje komputer czy kat jest ok czy już nie spełnia swoich funkcji. Niestety często bywa tak ze użytkownicy zapominają całkowicie o sondach a one niestety tracą swoją sprawność z wiekiem. Tak tez było w moim przypadku , mimo ze sonda działała , a komputer nie pokazywał jej błędów , to niestety przeklamywala swoje odczyty informując komputer ze kat jest już niesprawny. Wymiana sondy w moim przypadku całkowicie rozwiązała problem. Koszt to 250 a nie 3500. Oczywiście oryginalna sonda Denso.
Norman
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 gru 2014, o 21:00
Model: V50
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 2005

Postprzez Rockson » 25 sie 2017, o 13:53

Możesz wymienić sonde, możesz też zaopatrzyć się w emulator sondy lambda. Katalizator bym na twoim miejscu wyciął i wstawił coś tańszego. Stary katalizator zawsze możesz sprzedać, a cenę sprawdzić na http://www.katalizatory-warszawa.pl/
Avatar użytkownika
Rockson
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 07:49
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez krzysztof63 » 27 sie 2017, o 14:50

Środek wyrzuć i do usunięcia z softu,bo będzie wywalał błąd.
krzysztof63
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 142
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 12:06
Model: C 30
Silnik: D4204T
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości