v50 - listwa/blenda na klapie bagażnika

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez tortuga » 8 lis 2013, o 00:16

Czy ktoś z Was wymieniał/odkręcał listwę na klapie bagażnika, zwaną gdzieniegdzie blendą, tę z napisem volvo nad tablicą rejestracyjną? Jeśli tak - czy to skomplikowane? Trzyma się na czymś więcej poza tymi czterema chyba wkrętami? Jak wygląda podłączenie elektryki - jest wtyczka jakaś czy coś trzeba lutować? Chcę wymienić u siebie z wersji z wąskim napisem volvo na tę z rozstrzelonymi literkami. Wiem, kluczowe to nie jest, ale jakoś ten "szeroki" napis mi znacznie lepiej pasuje. :roll: Znalazłem na aukcjach tę listwę z szerokim napisem, mam nadzieję że nie było po drodze stu odmian koloru srebrnego i nie będzie widać jakiejś różnicy w lakierze...
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez Grzesiek » 8 lis 2013, o 09:36

te napisy to trzeba całkiem wywalić a nie dawać "rozstrzelone" :mrgreen:
Grzesiek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 102
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 18:50
Model: S40
Silnik: 2.0D , 1.6DR
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tortuga » 8 lis 2013, o 11:01

Grzesiek napisał(a):te napisy to trzeba całkiem wywalić a nie dawać "rozstrzelone" :mrgreen:


no i tu się z Kolegą zupełnie nie zgodzę ;) ale - kwestia gustu, jak widać :)
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez pawelwaw84 » 10 lis 2013, o 11:37

Odkręca się bez problemu a tam znajdziesz kostkę.
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez tomekstw » 11 lis 2013, o 14:23

Odkręca się wkręty(na torxa), elektryka na wsuwkę. Po co kupować gotową listwę. Odklejasz delikatnie stary napis i kleisz "rozstrzelony". Kilkanaście minut zabawy, koszt kilkanaście pln- tyle zapłacisz za gąbkową taśmę dwustronnie klejącą, stosowana do klejenia emblematów.
tomekstw
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:18
Lokalizacja: Stalowa Wola
Model: V50
Silnik: 2,0 D MY 08
Rok produkcji: 2007

Postprzez tortuga » 11 lis 2013, o 22:36

tomekstw napisał(a):Po co kupować gotową listwę. Odklejasz delikatnie stary napis i kleisz "rozstrzelony". Kilkanaście minut zabawy, koszt kilkanaście pln- tyle zapłacisz za gąbkową taśmę dwustronnie klejącą, stosowana do klejenia emblematów.


No niby tak, na pewno sto razy taniej by wyszło, choć jakoś nie mam drygu do takich robótek ręcznych... I trochę się obawiam, że pod starym napisem lakier po pięciu latach wygląda inaczej niż na pozostałej powierzchni - i po takiej przeklejce będę miał "dwa napisy" - rozstrzelony i cień starego. Poza tym jak siebie znam - przykleję jedną literę 0,1 mm niżej lub bliżej kolejnej i choć nikt nie będzie miał szansy tego zauważyć szlag będzie mnie trafiał za każdym razem jak będę podchodził do auta. ;)

Dzięki za informacje, pawelwaw84 i tomekstw! Jak już się zdecyduję wywalić na to parę złotych to przynajmniej wiem, że z montażem nie będzie kłopotu. :)
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez tomekstw » 12 lis 2013, o 18:07

tortuga napisał(a):
tomekstw napisał(a):Po co kupować gotową listwę. Odklejasz delikatnie stary napis i kleisz "rozstrzelony". Kilkanaście minut zabawy, koszt kilkanaście pln- tyle zapłacisz za gąbkową taśmę dwustronnie klejącą, stosowana do klejenia emblematów.


No niby tak, na pewno sto razy taniej by wyszło, choć jakoś nie mam drygu do takich robótek ręcznych... I trochę się obawiam, że pod starym napisem lakier po pięciu latach wygląda inaczej niż na pozostałej powierzchni - i po takiej przeklejce będę miał "dwa napisy" - rozstrzelony i cień starego. Poza tym jak siebie znam - przykleję jedną literę 0,1 mm niżej lub bliżej kolejnej i choć nikt nie będzie miał szansy tego zauważyć szlag będzie mnie trafiał za każdym razem jak będę podchodził do auta. ;)

Dzięki za informacje, pawelwaw84 i tomekstw! Jak już się zdecyduję wywalić na to parę złotych to przynajmniej wiem, że z montażem nie będzie kłopotu. :)

Po zdjęciu liter , fakt lakier w okolicach liter matowy. Ale potraktowanie pastą typu tempo czy podobną rozwiązuje problem. Co do klejenia , prościzna. Ta taśma daje możliwość korekty. Sam tak robiłem i wygląda jak fabrycznie.
tomekstw
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:18
Lokalizacja: Stalowa Wola
Model: V50
Silnik: 2,0 D MY 08
Rok produkcji: 2007


Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości