Xenon

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez Odrek93 » 16 paź 2017, o 13:46

Witam.
Mam problem posiadam xenony i gdy xenon przestał swiecic pojechalem wymienic dwa. Problem w tym ze jeden juz po dwóch dniach nie świeci elektryk mówi ze to przetwornica. Dlatego szukam w miare taniej nowej lub używanej.
No i jeszcze jeden fakt to taki ze reflektor paruje zalewa go woda nwm co robic :/
Odrek93
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2017, o 13:38
Model: V50
Silnik: Diesel 2.0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Miszel » 17 paź 2017, o 19:37

Z tym parowaniem to sprawdź najpierw czy klapka dostępowa jest prawidłowo zamknięta - uszczelka nie jest brudna/uszkodzona itp. Możesz ją przeczyścić jakimś środkiem do konserwacji uszczelek.
Druga rzecz to sprawdź czy odpływy w lampie są drożne - takie gumowe kolanka ukryte w dolnej części lampy. Może parować jak są zapchane i temperatura nie ma jak się wyrównywać.
Jak jak jedno i drugie nie pomoże to trzeba szukać gdzieś nieszczelności na styku klosz-obudowa
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Devil93 » 5 gru 2018, o 21:42

Parowanie jest często spotykane w samochodach z plastikowym kloszami. To zjawisko występuje na przykład w moim Peugeocie i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Nawet po czyszczeniu z pomocą http://www.xenon24.eu/ nic nie przeszło. U Ciebie rozumiem, że problem zaczął występować po wymianie ksenonów, to nie widzę problemu. Wracaj tam, gdzie wymieniali i niech poprawiają.
Devil93
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 184
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 10:31
Model: c60
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez JacSwi » 6 gru 2018, o 22:26

Soli nasyp albo ryżu do lamp, wchłonie wilgoć i reklamę.
JacSwi
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 652
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 04:24
Model: V50
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość