[2.0D 136KM 07-] Niska wydajność skrzyni biegów

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez kanarek15 » 17 wrz 2017, o 16:12

Witam, w moim volvo v50 w automacie, przy przyspieszaniu skrzynia redukuje bieg, następnie silnik wchodzi na 3000tyś obrotów i wyświetla się komunikat "niska wydajność skrzyni biegów" , wskakuje 5ty bieg i zapala czerwony trójkąt. Skrzynia zmienia biegi jedynie w dół. Trzeba się zatrzymać zgasić silnik i wszystko wraca do normy, do następnego razu. Byłem na diagnostyce i powiedziano mi że skrzynia nie ma błędów, i że do wymiany jest sprzęgło, i koszt 8000 zł.Może ktoś miał takie objawy?
kanarek15
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 15:36
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kanarek15 » 11 paź 2017, o 21:26

Widać nikt nie miał takiego problemu, albo nikt forum nie odwiedza
kanarek15
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 15:36
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Lublin

Postprzez katalizator » 17 paź 2017, o 19:59

Po pierwsze to powinieneś napisać że masz skrzynie automat. Poza tym fakt, chyba nikt takiego błędu nie widział jeszcze u siebie. Zacząłbym od poczytania nt oleju oraz filtra oleju skrzyni - nie wiem czy akurat tu występuje. Niektórzy twierdzą, żeby nie wymieniać oleju w skrzyni, że opiłki które się w nim znajdują niejako zwiększają poziom tarcia sprzęgła przy zasprzęglaniu. Dalej, jeżeli ktoś stwierdził wymianę sprzęgła to musiał jakieś podstawy do tego mieć. Co do ceny wymiany to przesada. Fakt nie jest to proste zadanie, ale jeżeli ktoś wie jak to zrobić to zrobi za normalne pieniądze. A same materiały to koszta takie same jak przy manualnych skrzyniach tak mi się wydaje.

Poza tym czy czujesz jakieś problemy z tą skrzynią? Czujesz jakby obroty rosły szybciej w stosunku do przyspieszania? (tzw ślisgające się sprzęgło, którego objawy rozpoczynają się najpierw na wysokich biegach)
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość