Drażniący zapach w kabinie.

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez Finidi » 18 lis 2013, o 20:40

Od pewnego czasu czuć w kabinie drażniący zapach. Czasem intensywniej, czasem słabiej. Oczywiście nasila się podczas stania w korku, lub wolnej jazdy. Chcąc wstępnie zbadać sprawę zajrzałem pod maskę. Okazało się, że przy jednym z wtryskiwaczy osadza się jakaś czarna substancja. Chciałem ją wyczyścić, ale okazało się, że jest twarda i ciężko ją wydobyć z zakamarków. Pojeździłem więc autem i tak jak się spodziewałem po rozgrzaniu silnika zmiękła do konsystencji plasteliny. Po wygrzebaniu i wyczyszczeniu zapach na jakiś czas ustał, ale znów powrócił. Profilaktycznie wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, jak doradził mi mechanik, ale nic to nie dało. Nie chcę jechać do serwisu, bo tam wymieniają pół auta zanim znajdą przyczynę, a jak powszechnie wiadomo najtańsi nie są. Miał ktoś z was może podobną sytuację i mógłby mi pomóc?
Z góry dziękuję J.F. :)
Finidi
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:22
Model: V50
Silnik: 1.6D
Rok produkcji: 2007

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość