[2.0D 136KM 07-] nie odpala

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez kerad » 30 paź 2017, o 19:57

Witam,
w czwartek 26.10 pojechałem do pracy swoją wołowiną . Po pracy wsiadam do niej i nie odpala . Skończyło się lawetą do warstata . Dzisiaj zajechałem do warstata i się pytam czy naprawiono bo jazda na skuterku w taką pogodę do harakiri i na litość mechaniora . Wziął kluczyki i trach z pierwszego wołowinka klekocze . Pytam go co było a pan mi mówi że w sobotę pokasowali błędy i zapaliła . Pytam się jakie błędy a pan mówi że coś z napędem pompy wysokiego ciśnienia . Czy ktoś miał podobny problem ewentualnie czy taki błąd może wystąpić i czy może oznaczać że kończy się pompa ? Umówiłem się z panem na następny tydzień .
Pozdrawiam .
kerad
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 21:34
Model: v50
Silnik: 2.0 siesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez katalizator » 4 lis 2017, o 23:23

Pompa wysokiego ciśnienia CR napędzana jest bezpośrednio z wałka rozrządu. Raczej z jej napędem nigdy nie powinno się nic wydarzyć bo jeśli się wydarzy to uszkodzenie krzyżaka łączącego pompę z wałkiem skutkuje poważnym uszkodzeniem silnika, tj takim kiedy silnik gaśnie na amen w Ty robisz generalny remont.
Natomiast na samej pompie CR są dwa czujniki plus czujnik na listwie wtryskowej. Awaria bądź nieprawidłowy odczyt na którymś z nich powoduje to, że komputer może nie pozwolić na uruchomienie silnika. Ale żeby stwierdzić dokładnie co się stało to błędy trzeba odczytać VIDĄ (tak mi się wydaje bo nie wiem jak inne programy sobie tu poradzą).
Sytuacja może Tobie zdarzyć się jednorazowo bądź powrócić za jakiś czas.
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez kerad » 6 lis 2017, o 21:08

Katalizator,
dzięki za zainteresowanie . Też mi się wydaję że mechanior ściemnia i prawdy nie chce powiedzieć . Tym bardziej że na razie autko śmiga i chyba raczej nie zajadę do niego chyba że znowu stanie . Jak stanie to się będę martwił . Jak by się wyjawiło to napiszę .
Pozdrawiam .
kerad
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 21:34
Model: v50
Silnik: 2.0 siesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: mazowieckie


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości