Uchwyty na kubki, emblematy na tylnej klapie

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez yourek » 15 lip 2017, o 09:07

Witam,
Od miesiąca szukam dla siebie Volvo V50. Przeglądam różne oferty sprzedaży i zauważyłem że niektóre egzemplarze są z innymi uchwytami na kubki. Chodzi o uchwyty obok hamulca ręcznego.
W jednym aucie jest coś takiego: http://auto-gratka.com.pl/images/w_1117 ... 2527_7.jpg (okrągłe pojemniki na kubki)
W innym natomiast można znaleźć coś takiego: http://galeria.autotrader.pl/big/0/43/3 ... ba9543.jpg (duża prostokątna przestrzeń)

Czy to jest jakaś specyfika konkretnego modelu czy ktoś po prostu wymienił we własnym zakresie ten element?

Drugie pytanie dotyczy emblematów na tylnej klapie bagażnika. W niektórych egzemplarzach brakuje np. napisu V50, na innych rodzaju silnika (2.0D czy 1.8). Czy to może świadczyć o tym, że klapa bagażnika była uszkodzona/wymieniona czy te emblematy po prostu mogą się odkleić?

Dziękuje z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.
yourek
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2017, o 08:55
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: P-śl

Postprzez MikePhobos » 15 lip 2017, o 19:27

Z tego co pamiętam to, to na kubki można wyciągnąć. Emblematy zaś to kwestia powiedzmy zamówienia. Nie każdy chce mieć je na klapie. Ale i też może być robiona. Ja mam oryginał bez v50 i oznakowania silnika.
MikePhobos
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 20:37
Model: v50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Miszel » 16 lip 2017, o 11:10

W przedlifcie w tunelu zasadniczo były dwa rozwiązania właśnie takie jak wrzuciłeś na zdjęciach, czyli prostokątne koryto na rupiecie, albo uchwyt na kubki z okrągłymi miejscami. Kto co wolał. Elementy są wymienne więc oczywiście możesz sobie zdemontować jeden i na allegro kupić używany drugi i podmienić.
Można też wyrwać uchwyt z roletą z C70 który pasuje do S40/V50 - konkretnie taki:
Obrazek
Obrazek

Ale upolować go nie jest łatwo - taki biały kruk, a auta z nim raczej nie uświadczysz do kupienia. Raczej trzeba polować na sam uchwyt już po zakupie auta. Zaleta jego jest taka, że można wywalić ze środka uchwyty na kubki, wykleić tkaniną i mieć prostokątny schowek. Gdzieś na forum są fotki.

Co do emblematów na klapie to tak jak pisał kolega wyżej. W salonie można było wybrać żeby ich nie było z tego co wiem. Część osób ściąga je sama chcąc mieć auto anonimowe - wstydząc się że jeżdżą 1.6 DrivE :lol: albo maskując że mają sporo koni pod maską, żeby kogoś zdziwić na światłach :twisted:
Może to też jednak świadczyć, że tył był robiony i albo komuś się nie chciało bawić w ponowne klejenia, albo mechanik Janusz handlarz poszedł po oszczędności. Po co płacić za emblematy jak można naprawić na handel bez nich.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez oridia » 26 lip 2017, o 19:28

mozna otapicerowac takie ?
oridia
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 18:49
Model: s40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: kraków

Postprzez vadimmm » 20 lis 2017, o 10:12

Hej, odświeżę trochę temat - mam schowek obok ręcznego z roletą jednak brak uchwytów na kubki - czy wystarczy dokupić coś takiego i spasuje?

http://allegro.pl/volvo-c30-s40-v50-c70 ... 78832.html
vadimmm
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lis 2017, o 20:28
Model: v50
Silnik: 1,6 D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Miszel » 21 lis 2017, o 09:41

Jak masz polifta to powinno
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron