Rola kotłów parowych

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez Robcio12 » 29 sty 2018, o 13:20

Kotłownie parowe są urządzeniami ciśnieniowymi służącym do produkowania pary wodnej, czemu pomagają spalanie paliwa. Wytworzone ciśnienie jest wyższe od atmosferycznego. Para służy do procesów grzewczych m.in. w przemyśle włókienniczym, spożywczym, papierniczym, chemicznym, a także w gospodarce komunalnej do ogrzewania pomieszczeń. Jest ona także pożytkowana przez turbiny parowe jako czynnik roboczy.

Na skład takich kotłów składa się: palenisko, pomp, podgrzewacz wody, młynów, podgrzewacz powietrza, parownik, wentylatorów oraz walczak. Każde z nich bierze udział w procesach wytwarzania pary: spalaniem paliwa, wymianą ciepła pomiędzy produktami spalania przez promieniowania i konwekcję, podgrzewaniem i parowaniem wody w parowaniu kotła oraz przegrzewaniem pary w przegrzewaczach pary.
Robcio12
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 paź 2017, o 12:08
Model: c30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Malenka89r » 28 kwi 2022, o 11:59

Ja to się zastanawiam jaki kupić podgrzewacz, firma Galmet mi póki co najbardziej pasuje pod względem zarówno technicznym jak i cenowym. No i opinie też mają dobrą. Widziałam takie na https://kociolcenowy.pl/54_galmet Zastanawiam się tylko jeszcze, który wybrać. Chciałabym kupić coś naprawdę porządnego.
Malenka89r
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 335
Dołączył(a): 12 lut 2022, o 00:00
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: katowice


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: merzziPL i 4 gości