zbanowany komp po usunięciu DPFa?

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez bartsor » 16 paź 2013, o 17:05

Cześć,

No więc dziś mój Łosiek zrobił mi pierwszy numer... Odpaliłem go rano, ruszam - muł... słucham, nie słyszę turbo... Hmm trochu się przypociłem. Ale patrzę po desce, zero komunikatu, check engine, nic. Sprawdzam czy jest tryb awaryjny - nie. Pierwsza myśl - diagnostyka. Umówiłem się z moim znajomym macherem na jutro, ale postanowiłem jeszcze podłubać pod maską i posprawdzać wężyki, przewody itp. No i uff... na szczęście tylko przegryziony wężyk podciśnienia od gruszki turbiny (ubije gada co to zrobił). Podłączyłem i hula jak ta lala. A teraz po co to piszę... MIanowicie zacząłem się zastanawiać czemu auto nic do mnie nie gadało że coś go boli? Uważam że o takiej rzeczy jak brak ciśnienia w układzie turbiny powinien mnie siakoś poinformować. Po serczingu po sieci wyczytałem coś takiego. Po usunięciu DPFa (jak u mnie, za poprzedniego właściciela), wiadomo, dogrywa się jakąś aplikację do kompa która ma go oszukiwać że filtr jest, ale niektórzy twierdzą że jak ktoś poszedł na łatwizne to mógł "zbanować" kompa czyli niby całkiem wyłączył mu diagnostykę i teraz w razie czego w ogóle nie będzie mnie o niczym informował niezależnie od tego co padnie.

Jak to jest koledzy? Można zbanować tak kompa? Bo powiem szczerze że nie specjalnie mnie to cieszy jeśli to prawda... Acha, dzwoniłem do poprzedniego właściciela - twierdzi że dał tysiaka i że mu dogrywali coś do kompa... zawsze może tak ściemnić...
bartsor
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:24
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez Magik » 20 paź 2013, o 10:53

Niestety da się. Można calkowicie zablokować tabelę błędów. Wtedy nie pokaże żadnego. :|
Magik
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 19:12
Lokalizacja: Lublin
Model: v50
Silnik: 2.0 d
Rok produkcji: 2004

Postprzez mr-fix.pl » 20 paź 2013, o 16:40

Wypnij żarówkę mijania i zobacz czy pokaże komunikat. Będzie wiadomo czy pokazuje czy nie.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez gertri » 20 paź 2013, o 20:07

Witaj. Ja fabrycznie nie mam dpf, ale słyszałem, że używają programu z mojego modelu do przekłamania kompa po wycięciu tego ustrojstwa. Prawdą jest, ta kwota którą opisałeś jest prawdziwa, w mazowieckiem biorą za tą usługę 1100-.
gertri
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 330
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 14:02
Model: v50
Silnik: 2,0 diesel
Rok produkcji: 2009

Postprzez radeksim » 23 gru 2013, o 01:30

odepnij wtyczkę od egr. Jak komp zawoła o awarii dcts to znaczy że dziala
radeksim
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 01:16
Model: S40
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość