Trzaski skrzypienie szyby przy otwieraniu/zamykaniu

Instrukcje napraw, modyfikacji, dane serwisowe, wideoporady, fotorelacje, namiary na zaufane warsztaty... tu nie pytamy jak coś zrobić, ale opisujemy jak coś zrobiliśmy

Powrót do Zrób to sam

Postprzez smith19 » 8 maja 2018, o 17:48

Szybki sposób na poradzenie sobie ze skrzypiącą szybą przy zamykaniu i otwieraniu bez demontażu mechanizmu opuszczania szyb gdyż jest to bardzo skomplikowane i zupełnie zbędne, czas pracy 10min. Potrzebne narzędzia to:
coś twardego do demontażu tapicerki
torx t25
smar miedziany w sprayu i w tubie
Demontaż tapicerki opisany dokładnie tutaj https://youtu.be/MZeeGL1F08I

Gdy już zdejmiemy tapicerkę naszym oczom ukaże się mechanizm opuszczania szyb, wszystkie wiązki przymocowane do metalowej osłony i tego wszystkiego nie ruszamy! Skupiamy się na dwóch gumowych zaślepkach które znajdują się po obydwu stronach, trudno ich nie zauważyć (dla zainteresowanych mogę podesłać foto na pw gdyż tutaj nie wiem jak :) )
Otwieramy zaślepki i opuszczamy ramiona szyby do ich wysokości tak aby można było dobrze nasmarować (ja użyłem smaru miedzianego w sprayu i dodatkowo długim wkrętakiem potraktowałem po owej spince która chodzi po szynie smarem z tuby też miedzianym), nie polecam wd40 gdyż przyniesie to krótkotrwały efekt, dobrze psiknąć jak najdalej po szynie a następnie szyba w górę i w dół tak aby smar się dobrze rozszedł. Tą czynność robimy w dwóch gumowych zaślepkach a następnie składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się z ciszy jaka nastała.
Jeśli coś nie dopisałem lub będą jakieś problemy służę pomocą na pw.
smith19
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 09:13
Model: V50
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Radom

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość