v50 - do czego służy ten przełącznik?

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez tortuga » 2 lis 2013, o 19:59

Szanowni Koledzy, jako dość świeży właściciel v50 pozwolę sobie zadać może dość proste pytanie, ale trudno. Do czego służy ten przełącznik z narysowanym autkiem umieszczony w przełącznikach oświetlenia wewnętrznego? Obok jest świecąca się na zielono kontrolka. Nie do końca też wiem czy to jest przełącznik - bo jego naciśnięcie wizualnie nic nie zmienia (np. nie gaśnie ta zielona kontrolka). Ten drugi przełącznik obok, nie opisany też do czegoś służy? Przewertowałem instrukcję obsługi we wszystkie strony i dałbym głowę, że nigdzie nie ma o tym słowa. :shock: Czegoś się niby mogę domyślać po tej ikonie, ale pewności nie mam...

Obrazek
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez taz » 3 lis 2013, o 11:36

To jest od fabrycznego alarmu. Możesz go wyłączyć tym przyciskiem. Z tego co pamiętam to robiszto zaraz przed wyjściem z auta. Jest gdzieś o tym w instrukcji.
Avatar użytkownika
taz
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lip 2013, o 21:09
Lokalizacja: Kraków
Model: V50
Silnik: 2.0D, D4204T
Rok produkcji: 2006

Postprzez mr-fix.pl » 3 lis 2013, o 11:37

O ile dobrze pamiętam, to jest to wyłącznik czujnika przechyłu lub czujnika ultradźwiękowego alarmu fabrycznego. Jeżeli zamykasz auto, ale zostawiasz uchylone okna, masz zwierzaka w bagażniku i nie chcesz żeby alarm zaczął wyć, to możesz go wyłączyć.
W późniejszych modelach przycisk zastąpiono odpowiednią pozycją w menu. Poszukaj starszej instrukcji, albo szukaj w nowej pod hasłem "zredukowana ochrona".

A zielona dioda to nie kontrolka tylko oświetlenie ambient light. W nocy światło z tej diody (oraz tych za wodospadem) delikatnie oświetla konsolę centralną, żebyś kontem oka widział położenie lewarka skrzyni biegów itp.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez tortuga » 3 lis 2013, o 13:50

Dzięki bardzo za pomoc - rzeczywiście, to czasowy wyłącznik czujników np. na wypadek pozostawiania zwierzaka w aucie lub podróży promem. I fakt, w starszej wersji instrukcji jest to opisane, w nowej jest już mowa o wyłączaniu czujników przez menu komputera.

Co do zielonej diody - na to bym nie wpadł, muszę poobserwować przy najbliższej wieczornej podróży. :)

Swoją drogą - zastanawia mnie drobna niekonsekwencja w podświetleniu przełączników. Wszystkie w całym aucie są podświetlone na zielono, co wygląda super, oprócz kilku ikonek w panelu sterowania oświetleniem zewnętrznym. Nie pamiętam teraz dobrze, za krótko mam to auto - ale wydaje mi się, że tylko to od świateł postojowych jest podświetlona na zielono, pozostałe - od świateł drogowych, pozycji "wyłączone", regulacja podświetlenia zegarów i poziomowania lamp - podświetlone są na biało.

Tak jest też u Was, czy u mnie ktoś coś grzebał w tym panelu?
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez pawelwaw84 » 10 lis 2013, o 11:35

U mnie tym przyciskiem wyłącza się dead lock w zamkach, czyli funkcję która domyka zamki tak, że nie ma szans ich otworzyć nawet od środka. Po uaktywnieniu zdaje się, że dioda świeci na pomarańczowo.
Co do podświetlenia - ktoś grzebał. Mi też się w tym przełączniku przepaliła żarówka, ale niestety kapturek kolorowy nie nadawał się do przełożenia (przykleił się do żaróweczki). Tam jest nietypowa żarówka (taka maleńka z wąsikami) - bez kapturka świeci właśnie tak na żółtawio-biało
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez hultaj » 3 sty 2014, o 18:24

Podepnę się pod temat...

Dowiedziałem się już, że alarmu nie mam bo miałbym diodę na czujniku nasłonecznienia... a jeśli kupie taki czujnik z diodą to czy ona będzie migała? (chodzi o jakieś tam stworzenie pozorów, że auto jest za alarmem).
Znalazłem coś takiego tylko nie wiem czy to zadziała.
http://allegro.pl/dioda-czujnik-sensor- ... 54297.html
..::HultaJ::..
"Nagrodą jest brak kary" 1bkpow
hultaj
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 303
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 13:28
Lokalizacja: Łódź
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez mr-fix.pl » 4 sty 2014, o 13:55

Przypuszczam, że nie będzie migała. Dioda sygnalizuje uzbrojony alarm, a skoro nie masz alarmu to nie masz czego uzbrajać.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez wilczyhak » 4 sty 2014, o 20:09

Jak chcesz zrobić prowizorke z migajaca dioda, to kup taka migajaca i podepnij sie przekaznikiem pod zaplon żeby z automatu sie załączała, chyba ze zainstalujesz sobie wylacznik manualny...albo zainstaluj alarm ;)
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005


Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości