[1.6 100KM 03-07] Czy przekładka silnika z 1.6 na 1.8 będzie pasować?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez Nob3L » 11 lip 2018, o 02:15

Witam.

Posiadam S40 z 2001 roku z silnikiem 1.6 16V. Ostatnio poprzez błąd mechanika (po wymianie paska rozrządu nie zamocował ponownie wężyka od zbiornika chłodnicy, co spowodowało jego przetarcie o pasek i wyciek płynu) ugotował mi się silnik. Prawdopodobnie pół silnika, w tym głowica do wymiany. Na jednym garze mam 2,5 bara, a na pozostałych brak kompresji. Znajomy za grosze może odstąpić mi silnik do tego modelu z podobnego rocznika, z tym, że o pojemności 1.8. Analizując koszta, przekładka wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Czy taki silnik będzie pasował? Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Nob3L
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lip 2018, o 02:04
Model: s40
Silnik: 1.6 16V
Rok produkcji: 2001
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Nob3L » 12 lip 2018, o 01:42

Dzięki za opinie, jednak nie odpowiada ona na moje pytanie. Skoro mógłbym go zrobić bez ponoszenia większych kosztów to jednak wolałbym spróbować. Chociażby po to, aby móc sprzedać sprawne auto, a nie złomować za parę złotych.
Nob3L
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lip 2018, o 02:04
Model: s40
Silnik: 1.6 16V
Rok produkcji: 2001
Lokalizacja: Radomsko


Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości