[2.0D 136KM 07-] Brak mocy s40 2.0 d

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez kornelMakarov » 29 lip 2018, o 13:56

Dzien dobry
Zapewne ten watek zostal juz poruszony wielokrotnie , ale nie znalazlem na zadnym forum rozwiazania mojego problemu. Mimo ze podobienstwo jest , jak zreszta wszedzie.
Posiadam volvo s40 2.0 d z 2008 roku 136 km, od pol roku doswiadczam znaczny spadek mocy. Chcialbym tylko zaznaczyc ze turbo sprzezarke mam nowa. Oba elektrozawory podcisnienia tez sa nowe. Egr byl czyszczony. Przeplywomiesz czyszczony i spradzony. filtry powietrza, paliwa wymianiane. wszystkie przewody podlaczone do zaworow podcisnienia.Sprzeglo sprawdzane i w dobrym stanie. Wszystkie problemy pojawily sie w towarzystwie nastepujacych symptomow.( prosze zapoznac sie ze skanem wydruku z komputera) Obrazek
Kiedy dodawalem gazu to na wysokosci okolo 2500 obr zazwyczaj na 4 biegu zaczynalo sie falowanie obrotow.schodzilo do okolo 2300 potem 2600 i tak kilka razy. Oczywiscie odczuwalny juz wtedy byl spadek mocy. Auto zostalo podlaczone do komputera i wniosek jak wyciagnal exper byl taki ze albo sprzeglo jest niedocigniete albo zuzyte. Oczywiscie ze sprzeglem jest wszytsko ok. Po kilku miesiacach falowanie ustalo ale mocy jak nie bylo tak nie ma.Moje odczucie jest takie ze obroty rosna ale nie sa przekazywane na naped. Dlatego na logike wyglada to na sprzeglo. Nastepna rzecz jaka zauwazylem to fakt ze ze stosunkow duzo czasu potrzeboje aby dojsc od 1000 obrotow do okolo 2000, poprostu muli.
Jako ze zaczyna mi brakowac pomyslow, stad moja wizyta na ty forum . Co moze sprawiac ze auto stracilo moc? Mam troche dosc wizyt w warsztatach gdzie juz wymienilem pol samochodu a kazdy portfel ma swoje granice:)

Bardzo dziekuje za pomoc
Kornel
kornelMakarov
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lip 2018, o 12:54
Model: s40
Silnik: diesel 2.0
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Gdynia

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości