reflektory od środka - jak wyczyścić?

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez tortuga » 5 sty 2014, o 17:41

Nie wiem czy u Was też się tak dzieje, ale w moim aucie, w przednich reflektorach, w miejscu gdzie przed odbłyśnikami jest pasek jasnego plastiku zebrało się nieco kurzu (tam, gdzie zaznaczyłem to na zdjęciu) - fatalnie to wygląda i denerwuje mnie za każdym razem jak na to patrzę. Czy jest jakiś patent na wyczyszczenie tego miejsca? Jak się tam dostać?

W aucie kolegi mr-fix.pl na przykład (z którego filmu nt. demontażu reflektorów zapożyczyłem stopklatkę - bardzo dziękuję ;) ) wszystko wygląda jakby auto wyjechało przed chwilą z fabryki...

Obrazek
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez mr-fix.pl » 5 sty 2014, o 18:18

Dzieje się tak gdy lampa jest nieszczelna.
Żeby to wyczyścić, to trzeba albo rozkleić klosz (czego nie polecam z wielu powodów), albo wymontować soczewkę mijania i przez tak ciasny otwór dostać się do tego plastikowego elementu i go przetrzeć. Miejsca jest mało, więc przyda się kobieca (albo nawet dziecięca) dłoń.
Oczywiście z lampą trzeba obchodzić jak z jajkiem, nie zostawić od wewnątrz tłuszczu, niczego nie połamać.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez tortuga » 5 sty 2014, o 22:03

O rozklejaniu nawet nie myślałem, domyślam się, że to masakra i do niczego dobrego nie prowadzi.

Dłoń mam szczupłą, nie skalaną za bardzo fizyczną pracą, więc może dam radę sam. :D Tylko - czy wymontowanie soczewki jest skomplikowane? Czy dam radę ją zamontować z powrotem tak, jak była - nie przestawiając nic w układzie oświetlenia? Nie chciałbym, żeby po tym czyszczeniu auto świeciło mi po ścianach zamiast na jezdnię...
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez mr-fix.pl » 5 sty 2014, o 23:41

Jeżeli nie założysz jej do góry nogami, to będzie ok. Możesz na koniec podjechać na stację diagnostyczną, żeby sprawdzić czy reflektor nadal świeci tam gdzie trzeba.
Montaż soczewki na 3 śruby torx (zobacz na filmiku). Da się dopasować impus, ale nie polecam, bo baaardzo łatwo objechać śrubę.

Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez wilczyhak » 6 sty 2014, o 18:22

mr-fix.pl napisał(a):Da się dopasować impus, ale nie polecam, bo baaardzo łatwo objechać śrubę.


Prędzej dopasujesz płaski śrubokręt niż imbus :geek: w drugą stronę prędzej (imbusa odkrecisz torxem).
Przed demontażem podjedź sobie pod ścianę i narysuj kredą linie światła. Później jak to spowrotem złożysz to ewentualnie skorygujesz ustawienie.
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez mr-fix.pl » 6 sty 2014, o 21:56

wilczyhak napisał(a):Prędzej dopasujesz płaski śrubokręt niż imbus

Zapewniam, że mając pełną gamę rozmiarów da się zastąpić torxa imbusem oraz imbusa torxem.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez hultaj » 6 sty 2014, o 22:52

a gdyby tak na początek spróbować dmuchnąć sprężonym powietrzem albo kompresorem z taką końcówką jak do czyszczenia komputerów?
Może pomysł mało efektowny ale jeśli to kurz to może wystarczy ;)
..::HultaJ::..
"Nagrodą jest brak kary" 1bkpow
hultaj
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 303
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 13:28
Lokalizacja: Łódź
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez wilczyhak » 6 sty 2014, o 23:26

mr-fix.pl napisał(a):
wilczyhak napisał(a):Prędzej dopasujesz płaski śrubokręt niż imbus

Zapewniam, że mając pełną gamę rozmiarów da się zastąpić torxa imbusem oraz imbusa torxem.

Nie bede sie upierał. Jak napisałem "prędzej", a mając cała gamę rozmiarów, nie ma co robić fuszerki, bo torxy to nie sa jakieś specjalistyczne, trudno dostępne klucze ;)
Poza tym mam zasadę, jak nie mam czym porządnie czegoś zrobić, to zlecam to komuś kto dysponuje odpowiednimi narzędziami...polecam, bo szkoda nerwów ;)
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez mr-fix.pl » 6 sty 2014, o 23:45

wilczyhak napisał(a):
mr-fix.pl napisał(a):
wilczyhak napisał(a):Prędzej dopasujesz płaski śrubokręt niż imbus

Zapewniam, że mając pełną gamę rozmiarów da się zastąpić torxa imbusem oraz imbusa torxem.

Nie bede sie upierał. Jak napisałem "prędzej", a mając cała gamę rozmiarów, nie ma co robić fuszerki, bo torxy to nie sa jakieś specjalistyczne, trudno dostępne klucze ;)
Poza tym mam zasadę, jak nie mam czym porządnie czegoś zrobić, to zlecam to komuś kto dysponuje odpowiednimi narzędziami...polecam, bo szkoda nerwów ;)

Wychodzę z tego samego założenia. Dlatego napisałem, że da się, ale nie polecam.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007


Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości