Pedał gazu

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez gertri » 7 sty 2014, o 23:09

Przepraszam Kolego, wirtualnie zaliczyłem porażkę, na obecną chwilę nic mi nie przychodzi do głowy, a nie chcę cię naciągnąć na koszty. Ranek może być mądrzejszy. ;)
gertri
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 330
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 14:02
Model: v50
Silnik: 2,0 diesel
Rok produkcji: 2009

Postprzez wilczyhak » 8 sty 2014, o 18:09

Witam,
Dzięki za zaufanie, ale niestety ja bym nie obstawiał problemu z elektroniką. Od pedału gazu byłby komunikat błędu i raczej szarpało by motorem przy tej samej wartości prędkości obrotowej Ja obstawiam jakiś problem mechaniczny, może drga więcej elementów....tylko nie są tak przenoszone. Ciężko zdiagnozować na odległość.... W pedale gazu czuć mocne bicie, czy delikatne? Może jest nie dokręcony (spradź 3 nakrętki ;) bo tylko tak jest zamocowany, może przy wymianie filtra kabinowego, nie dokręcono jak trzeba. Co jak co ale żeby drgania były przekazywane tylko na ten element to jest to trochę dziwne.... W samym pedale nie ma mechanicznych elementów które mogły by powodować drganie zależne od prędkości....
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez marsob82 » 8 sty 2014, o 22:50

wilczyhak napisał(a):Witam,
Dzięki za zaufanie, ale niestety ja bym nie obstawiał problemu z elektroniką. Od pedału gazu byłby komunikat błędu i raczej szarpało by motorem przy tej samej wartości prędkości obrotowej Ja obstawiam jakiś problem mechaniczny, może drga więcej elementów....tylko nie są tak przenoszone. Ciężko zdiagnozować na odległość.... W pedale gazu czuć mocne bicie, czy delikatne? Może jest nie dokręcony (spradź 3 nakrętki ;) bo tylko tak jest zamocowany, może przy wymianie filtra kabinowego, nie dokręcono jak trzeba. Co jak co ale żeby drgania były przekazywane tylko na ten element to jest to trochę dziwne.... W samym pedale nie ma mechanicznych elementów które mogły by powodować drganie zależne od prędkości....


Drgania są delikatne a co do tych nakrętek to jutro sprawdzę....dzięki za info
marsob82
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 79
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 13:58
Lokalizacja: Białystok
Model: V50
Silnik: Diesel,2.0,136KM
Rok produkcji: 2004

Postprzez Cinka » 30 sie 2018, o 16:50

No wyglada jakby trzeba bylo ewidentnie podokręcać to i owo
I just been in this place before
Avatar użytkownika
Cinka
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sie 2018, o 16:45
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Silnik: R5
Rok produkcji: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez artek » 30 sie 2018, o 19:23

Cinka napisał(a):No wyglada jakby trzeba bylo ewidentnie podokręcać to i owo

Łeb sobie podkręcaj.
artek
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 751
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 14:23
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości