Podgrzewanie foteli & webasto - jak używać

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez tool17 » 15 paź 2016, o 13:12

Witam. W związku z coraz niższą temperaturą za oknem mam parę pytań dotyczących eksploatacji urządzeń grzewczych, które umilają zimowe podróże

1. Używanie podgrzewanych foteli. Jak bardzo układ ten się eksploatuje przy dłuższym użytkowaniu? Czy można długotrwale używać tego dobrodziejstwa (np. w trasie), czy lepiej wyłączyć to po paru minutach po rozgrzaniu? W starszych autach przepalone/zużyte maty to częsta przypadłość, a naprawa tego nie należy do tanich.

2. Webasto - podobne pytanie jak przy podgrzewanych fotelach. Czy używać tego urządzenia tylko sporadycznie, czy może średnio godzinna praca dziennie nie spowoduje radykalnego zużycia tego elementu? Osobiście już teraz czasami włączam ogrzewanie postojowe na próbę i widzę po sobie, że człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego.

3. Klimatyzacja. Słyszałem że najlepszą opcją jest po prostu jej nie wyłączanie. Powoduje to szybsze odparowanie szyb i mniejsze prawdopodobieństwo awarii w przyszłości. Posiłbym o ewentualną weryfikacje tych stwierdzeń
tool17
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lip 2016, o 10:50
Model: V50
Silnik: 1.6D edrive
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez JacSwi » 2 gru 2016, o 16:14

Podgrzewanie stołka samo da Ci znać kiedy je wyłączyć,zwyczajnie będzie gorąco w tyłek,webasto to na starcie i jeśli jest opcja ustawiania czasowego to możesz sobie wsiadać do ciepłego auta.
Co do tego czy się szybko zniszczy, to auto też raczej postaw w garażu i to na kołkach(tak na wesoło to odbierz). Pewnie że się kiedyś zniszczy ale teraz masz wygodę.
W autach cieżarowych takie rzeczy pracują godzinami i latami a są praktycznie tak samo wykonane.
JacSwi
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 652
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 04:24
Model: V50
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kolanko62 » 16 sie 2018, o 10:26

Hej, chciałbym się was zapytać o ogrzewanie postojowe. Czy jest możliwość zamontowania go w każdym samochodzie osobowym, czy muszą być spełnione jakieś specjalne warunki. Nie ukrywam, że ostatnie upały dały mi trochę w kość i chciałbym sobie zamontować taki system, żeby wchodzić do chłodnego pojazdu. Z tego, co sprawdzałem w sklepie internetowym https://www.ucando.pl/k/ogrzewanie-postojowe/U2517, to części nie są jakość bardzo drogie to takiego systemu, a jakie koszty związane są z jej montażem?
Avatar użytkownika
kolanko62
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2014, o 10:59
Model: V50
Rok produkcji: 0

Postprzez artek » 16 sie 2018, o 12:30

kolanko62 napisał(a):Hej, chciałbym się was zapytać o ogrzewanie postojowe. Czy jest możliwość zamontowania go w każdym samochodzie osobowym, czy muszą być spełnione jakieś specjalne warunki. Nie ukrywam, że ostatnie upały dały mi trochę w kość i chciałbym sobie zamontować taki system, żeby wchodzić do chłodnego pojazdu. Z tego, co sprawdzałem w sklepie internetowym https://www.ucando.pl/k/ogrzewanie-postojowe/U2517, to części nie są jakość bardzo drogie to takiego systemu, a jakie koszty związane są z jej montażem?

Jesteś idiota, czy tylko udajesz? W upały chcesz sobie zamontować ogrzewanie? Pierdolnij się w łeb i wypad z tą reklamą pajacu.
artek
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 751
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 14:23
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez kolanko62 » 28 sie 2018, o 10:19

Nie znam się na tym dlatego zapytałem. Znalazłem na internecie coś takiego https://autokult.pl/1337,jak-dziala-webasto-ogrzewanie-postojowe "Również w lecie, gdy już o 8 rano z nieba leje się żar, pragniemy schłodzonego auta. Rozwiązaniem tych problemów jest ogrzewanie postojowe." Myślałem, że można samochód zarówno schłodzić jak i nagrzać, ale że cały system nazywa się jako ogrzewanie postojowe.
Avatar użytkownika
kolanko62
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2014, o 10:59
Model: V50
Rok produkcji: 0

Postprzez alinapoz » 11 wrz 2018, o 12:44

czesc
alinapoz
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 12:43
Model: alin
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: alinapoz

Postprzez emahit » 20 wrz 2018, o 17:21

cze
emahit
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 17:20
Model: emah
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: emahit


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości