zmiana radia na lepsze

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez Miszel » 31 lip 2018, o 21:47

W High Performance we wzmacniacz się nie wlutujesz, a przynajmniej nikt nic sensownego w tej kwestii nie wykombinował. Jedynie inne rozwiązania.
Dorabianie AUX to nie wymiana napędu tylko dokładanie dodatkowych modułów do których trzeba dograć soft. Raczej nieopłacalne. IMO lepiej pójść w rozwiązania niezależne.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez tomekrrs » 2 sie 2018, o 21:42

Dzięki za odpowiedź. Kontaktowałem się też z ASO i faktycznie nie ma możliwości podmienienia radia na nowszy model :( W poliftach jest ponoć inna instalacja światłowodowa, moduły, etc. Z wymienionych opcji zainteresowało mnie wpięcie transmiterem się pod antenę FM, tylko pytanie jaka jest jakość dźwięku?
Jest jeszcze coś takiego:
https://gromaudio.com/store/most_adapte ... le_cd.html
Ktoś się wypowie na temat takiego GROMA? Jak jest z jakością dźwięku i czy rzeczywiście to dobrze działa, no i nie wiem czy do tego tez trzeba kupować MMMI, czy też zestaw ten jest kompletny (na co wskazuje filmik instruktażowy, ale tam pokazane jest radio z przyciskiem "Mode").
tomekrrs
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 13:12
Model: V50
Silnik: T5 AWD
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Podkarpackie

Postprzez Miszel » 3 sie 2018, o 19:33

GROM teoretycznie jest kompletnie niezależny - nie potrzebuje MMMi... ale ja kupiłem sobie GROM-a przed MMMi (bo teoretycznie ma od MMMi więcej funkcjonalności). U mnie nie ruszył. Nie pomogło nawet zdjęcie blokady MOST. Podobno jest problem z pierwszymi rocznikami modelowymi gdzie audio jest zbudowane trochę inaczej. Z późniejszymi niby działa. Tak przynajmniej pisał ich support. Zestaw poszedł do zwrotu do sprzedawcy. Nie słyszałem o innych osobach z PL na forach które by go miały. Później kupiłem MMMi i z niego byłem jak najbardziej zadowolony. Świetna jakość dźwięku analogowego. Brak jakichkolwiek zakłóceń. Świetnie współpracuje z Parrotem robiąc w parze zestaw w pełni funkcjonalny od odtwarzacza MP3 z najróżniejszych źródeł (AUX IN, USB, karta SD) przez BT stream, po zestaw głośnomówiący. Są tańsze zamienniki ale IMO jakością nie dorównują. MMMi ma też kilka osób z PL i sobie chwalą. Pewien zestaw głośnomówiący z którego sporo osób jest zadowolona pod kątem BT ma np. dramatyczną jakość audio po analogu na którą nie pomagają żadne filtry itp. co też przemęczyłem doświadczalnie przez ostatnie pół roku zanim doprowadziłem swoje audio do oczekiwanego stanu.
Jeżeli interesuje cię MMMi, Parrot albo oba razem to zapraszam ewentualnie na PW. Mam na zbyciu swój setup który zdemontowałem przy przebudowie audio. Będzie parę zł taniej niż nówka sztuka u producenta w Holandii, a do parrota mam zrobioną zabudowę wyświetlacza w daszku przeciwsłonecznym.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Allan » 28 wrz 2018, o 19:41

A ktoś z Was ma moze pioneera avh z5000dab ? Przymierzam się do zakupu. Fajnie wyglada i ma panel dotykowy. Wydaje się być wygodne w użyciu nawet podczas jazdy. Co sądzicie? Warto brać? cena nawet całkiem spoko jak na taki sprzet.
Allan
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 148
Dołączył(a): 18 wrz 2018, o 17:09
Model: c30
Silnik: 1,4
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Borel » 16 sty 2024, o 19:54

Akurat niezłe radia samochodowe bluetooth można znaleźć w ofercie manty, jak model Toronto 4x50W 1DIN który też obsługuje kamere cofania, jest funkcja zestawu głośnomówiącego i jest gniazdo USB. Miłe zaskoczenie, tym bardziej że nie jest to sprzęt bardzo drogi. Pozdrawiam i daj znac jak już podejmiesz w tym zakresie jakąś decyzję.
Borel
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 415
Dołączył(a): 26 sie 2019, o 09:23
Model: v40
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Artur34 » 28 sty 2024, o 11:03

JA w swoim aucie mam radio fabryczne i jestem z niego zadowolony. :)
Artur34
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 542
Dołączył(a): 17 sty 2022, o 12:19
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nokina28 » 21 lut 2024, o 20:02

Też mam w swoim samochodzie sprzęt fabryczny ale jednak widać różnice w porównaniu do czołowych producentów sprzętu audio.
Nokina28
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2024, o 19:44
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości