Dziwne stuki przy cofaniu.

Wszystko o amortyzatorach, sprężynach, układzie kierowniczym, końcówkach, drążkach itp.

Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Postprzez szullecc » 9 paź 2018, o 22:22

Witam forumowiczów. Dawno tu nie zaglądałem bo nie było potrzeby. Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z moim V50- mianowicie wydaje taki jakby skrzypiący odgłos przy cofaniu na podkręconych kołach. Dźwięk ten trudno określić nie jest metaliczny tylko jakby guma ocierała się o metal lub inną gumę. Dodam że od kupna(3lata) nie sprawdzałem płynu do wspomagania- weszło 400 ml. :oops: Zauważyłem również że jedna guma na maglownicy jest zerwana(naprawiam w piątek) oraz że druga guma na maglownicy jest mokra. Najbardziej mnie dziwi fakt że to skrzypenie nie występuje przy jeździe i ruszaniu do przodu. Co waszym zdaniem mogło nawalić :?:

Odpowiedź: Znajomy mechanik znalazł przyczynę usterki. Okazał się nią być amortyzator. Przy skręcaniu kołami kiedy auto stało w miejscu trzymaliśmy za mocowanie amortyzatora. W jednym nie wyczuwało się nic w drugim było czuć to charakterystyczne tarcie. Widocznie przy jeździe w tył problem się bardziej nasilał.
szullecc
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 sie 2016, o 15:11
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Pogorzela

Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości