Dopasowanie części dla danego modelu, rocznika i silnika.

Instrukcje napraw, modyfikacji, dane serwisowe, wideoporady, fotorelacje, namiary na zaufane warsztaty... tu nie pytamy jak coś zrobić, ale opisujemy jak coś zrobiliśmy

Powrót do Zrób to sam

Postprzez CameronPoe » 27 maja 2018, o 17:54

Miałem stłuczkę swoim Volvo V50 1,6 diesel z 2005 roku. Mam do wymiany przedni zderzak, maskę, prawy błotnik i lampę, pas oraz cały zespół chłodniczy. Dodatkowo pękł uchwyt na prawej poduszce i na obudowie silnika :(

Mam trudność z poszukaniem używanych części do mojego samochodu, ponieważ nie mam pewności z jakich modeli, roczników i typów silników mogę dobrać części zastępcze. Domyślam się, że części karoseryjne, które wymieniłem powyżej mogę zastąpić tymi z modeli S40, V40, S50 i V50 i może różnych roczników, ale czy na pewno? A co z pasem i chłodnicami oraz poduszką?

Mam także pęknięty króciec interkulera i tutaj pojawiają się schody, bo z tego co widzę, to np. 2,0 diesele mają inne gumowe rury wychodzące z interkulera, więc nie będę mógł ich dopasować? Ale czy w ogóle chłodnice, pas i interkuler mi spasują z innych typów silników i wystarczy wtedy tylko dokupić gumowy przewód od interkulera do mojego 1,6 diesela i po kłopocie?
CameronPoe
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 17:50
Model: V50
Silnik: 1,6D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Polska

Postprzez Miszel » 27 maja 2018, o 19:05

Elementów mechanicznych szukaj od swojego silnika - 1.6 blacharki i elementów karoserii od S40ll lub V50 z roczników 2005-2007. Części blacharskie za wyjątkiem lampy i zerzaka mogę być też z modeli poliftingowych czyli 2007+
Lampy i zderzak w polifcie są już inne.
Żadne V40, a coś takiego jak S50 nie istnieje.
A sprawdzonych szrotów czy handlarzy na allegro bym się nie bał. Byle części dobrze obadać przy odbiorze czy w szpachli nie jadą. Szkoda kasy na składanie na nowych częściach jeżeli naprawa nie idzie z OC sprawcy
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez CameronPoe » 27 maja 2018, o 21:59

Gucio16 napisał(a):Kupuj u markowych sprzedawców lub w serwisie volvo podając vin dostaniesz odpowiednią część . Kupując używane części ze szrotów możesz dostać szajs nie z tego modelu.


Akurat tutaj mi źle doradziłeś, bo okazało się, że w serwisie Volvo powiedziano mi ponad 12 tys. za te części, czyli więcej niż samochód mnie kosztował.

Miszel napisał(a):Elementów mechanicznych szukaj od swojego silnika - 1.6 blacharki i elementów karoserii od S40ll lub V50 z roczników 2005-2007. Części blacharskie za wyjątkiem lampy i zerzaka mogę być też z modeli poliftingowych czyli 2007+
Lampy i zderzak w polifcie są już inne.
Żadne V40, a coś takiego jak S50 nie istnieje.
A sprawdzonych szrotów czy handlarzy na allegro bym się nie bał. Byle części dobrze obadać przy odbiorze czy w szpachli nie jadą. Szkoda kasy na składanie na nowych częściach jeżeli naprawa nie idzie z OC sprawcy


Dzięki Miszel za odpowiedź i sprostowanie ;)
Czyli z diesela 2,0 karoseria nie podejdzie do mojego 1,6? A co z całym zestawem chłodniczym i pękniętą poduszką? - muszą być od tego samego silnika, czy wystarczy tylko dokupić odpowiedni króciec od interkulera i reszta spasuje?
CameronPoe
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 17:50
Model: V50
Silnik: 1,6D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Polska

Postprzez Miszel » 28 maja 2018, o 20:44

Karoseria (blacharka, wzmocnienia, podłużnice itp.) podejdzie ci z każdego typu silnika. Z polifta 2007+ nie podejdą ci tylko lampy i zderzak.
Elementy mechaniczne trzeba by sprawdzić po numerach w VIDA. Podejrzewam, że spora część gratów z 2.0 podejdzie, ale ja mam 2.4 Pb więc szczegółowo nie pomogę, bo nie szukałem gratów mechanicznych pod silniki Diesla.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Devil93 » 24 paź 2018, o 13:09

Z tym dopasowaniem części do danego modelu to może człowieka nie powiem co strzelić. Jak to jest, że do takiego samego samochodu (model, rocznik, podwozie, silnik) są dwie różne półosie na przykład ? Masakra, pracuję jako mechanik i nie raz musiałem części wymieniać. Co naprawdę tak jest, albo stoimy pół dnia, bo nie to co miało przyjechało.. Dobrze jedynie, że jak byłem w http://www.autogamma.pl/ klimę odgrzybiać azotem, to nie miałem problemów . Wszystko im pasowało i szybko zrobili.
Devil93
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 184
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 10:31
Model: c60
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pchelka » 20 lis 2018, o 10:48

Najlepiej wybierać sklepy internetowe, z których części są posegregowane zgodnie z markami i modelami samochodów. Tak jest na przykład na stronie https://motoszef.pl/. Jest to bardzo dobrze wyposażony sklep internetowy z częściami do najróżniejszych aut. Warto się rozejrzeć.
pchelka
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 15:35
Model: c30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: lublin

Postprzez wójtek » 3 mar 2022, o 00:08

Akurat ze znalezieniem zderzaka do mojego modelu nie było kłopotu. Okazało się to możliwe do zrealizowania po zgłoszeniu do https://www.bumpers.pl/oferta/zderzaki-samochodowe .W swojej ofercie posiadają szeroki wybór używanych zderzaków, także zachęcam skupić się na tej ofercie, gdyż faktycznie robi to wrażenie!
wójtek
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 85
Dołączył(a): 29 gru 2021, o 09:10
Model: 555
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: daleko

Postprzez Bolek5764 » 4 mar 2022, o 14:24

Z tego co wiem to ciężko dopasować części ale mogę się mylić.
Bolek5764
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2022, o 13:06
Model: WAAW
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: WAWA

Postprzez Mikeń » 7 wrz 2022, o 11:02

Ja zazwyczaj korzystam z usług sklepu motoryzacyjnego Incar https://incar.pl/ który zdecydowanie mogę Wam polecić, bo też już nie jedne zakupy za mną. Posiadają w asortymencie m.in. oleje samochodowe, akumulatory, rozruszniki, alternatory oraz elementy układu hamulcowego. Gwarantują atrakcyjne ceny, wysokiej jakości części i świetną obsługę klienta, tym bardziej że jednak na stanie mają ponad 1,2 mln różnych części i akcesoriów.
Mikeń
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 41
Dołączył(a): 9 lip 2021, o 13:50
Model: v50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kostos09 » 8 wrz 2022, o 17:16

Ja zawsze jak szukam części to idę stacjonarnie - zawsze czegoś się dowiem więcej - czasami podpowiedzą co można podmienić/zamienić ale ostatecznie i tak sprawdzam jeszcze w Internecie bo czasami różnica w cenie duża.
kostos09
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2022, o 17:13
Model: GT
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: WRO


Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość