Navi, komputer pokładowy, tempomat i bluetooth

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez pawelrm » 16 lis 2018, o 21:54

Dzień dobry wszystkim, zakupiłem volvo v50 z 2007 roku z nawigacją i telefonem. Chciałbym dołożyć do niego:
-komputer pokładowy (spalanie itp)
-moduł bluetooth (aby łączyć telefon komórkowy i móc przez niego rozmawiac) - rozumiem że mam już instalację w związku z tym że mam w samochodzie "telefon stacjonarny" ??
-tempomat

Ma w związku z tym kilka pytań:

1) mam manetkę do komputera więc rozumiem że trzeba w jakiś sposób "aktywować" komputer ? jakiego rzędu to są kwoty u speców ? nie mówie o ASO

2) mam na oku kierownicę z przyciskami do tempomatu ale nie ma ona obsługi navi w kierownicy.. jest opcja przełożenia z mojej starej kierownicy przyciyski do navi? Czy kierownica sprzed lifta będzie pasowała na zasadzie P&P do polifta? czy tempomat również trzeba wgrywać przez kompa ?

3) Jaki moduł bluetooth kupić, każdy będzie pasował ? co potem, aktywacja przez kompa ?

Generalnie szukam jakichkolwiek rad od osób które to robiły...

Pozdrawiam
pawelrm
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lis 2018, o 21:42
Model: v50
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Miszel » 18 lis 2018, o 00:15

Ad. 1 jak masz manetkę z przyciskiem READ i pokrętłem to tylko dogranie softu z kompem - koszt chyba w przedziale 500-1000zł Zależnie gdzie. Ale to musisz podzwonić. popytać. Moim zdaniem szkoda kasy. Mam i jakbym nie miał wcale bym nie płakał. Wartości są mocno przybliżone i praktycznie nic nie dają. Chcesz zapłacić tyle kasy za info o średniej prędkości jazdy, średnie spalanie które możesz sobie policzyć z tankowania, czy bieżące spalanie skaczące od 0 do 30-40l?
Ad. 2
pawelrm napisał(a):ale nie ma ona obsługi navi w kierownicy.. jest opcja przełożenia z mojej starej kierownicy przyciyski do navi?

Nie - nie przełożysz przycisków navi do kierownicy bez navi. Ale możesz przełożyć sobie przyciski z tej nowej kierownicy do swojej (ewentualnie przełożysz też małą wiązkę jak nie masz u siebie).
pawelrm napisał(a):Czy kierownica sprzed lifta będzie pasowała na zasadzie P&P do polifta?

Tak są takie same
pawelrm napisał(a):czy tempomat również trzeba wgrywać przez kompa ?

Tak - od 500zł wzwyż
Ad. 3 Fabrycznie bluetooth był chyba od 2010r. W wcześniejszych rocznikach był telefon i z aktywacją będzie sporo zabawy. Tanie nie będzie i nie wiadomo czy ruszy, chociaż w polifcie raczej powinno. A bluetooth nie pozwala nawet na streaming muzyki - jedynie zestaw głośnomówiący. Poszukaj sobie więc lepiej jakiegoś sensownego transmitera bluetooth. A jak chcesz wydać więcej kasy to zainwestuj w moduł bluetooth który robi jeden z użytkowników (do znalezienia na tym forum i na volvoforum) ewentualnie w coś sensowniejszego pokroju Parrot.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Natan » 20 lis 2018, o 19:21

lis 2018, o 18:41

Witam. Mam problem z nawigacją w moim v50 z 2005r. Navi podnosi się po włączeniu zapłonu,ale nic się nie wyświetla. Próbowałem włączyć pilotem i guzikami na kierownicy... zero reakcji. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem albo domyśla się jaka może być przyczyna, bardzo proszę o pomoc. Dzięki, pozdrawiam
Natan
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lis 2018, o 18:30
Model: V50
Silnik: 2.0 D.
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Rzeszow


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość