Mała architektura

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez star » 5 sty 2019, o 22:42

W zeszłym sezonie grillowym miałem problem z usadzeniem wszystkich gości więc postanowiłem przygotować się na zbliżający się wielkimi krokami sezon i zamówiłem na https://metalico.pl/meble-ogrodowe/lawki-ogrodowe.html dwie ławki. Czy waszym zdaniem jest to mądra decyzja ;)
star
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 gru 2018, o 12:06
Model: v40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez zanz » 6 sty 2019, o 16:51

takie rozwiązania są według mnie bardzo dobre i przyszłościowe :)
zanz
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sty 2019, o 16:51
Model: asd
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: asd

Postprzez Ścigacz » 26 mar 2022, o 13:40

Jeżeli chodzi o małą architekturę to czasem warto ją wykorzystać w swoim ogrodzie. Ja miałem problemy z drzewami które były obgryzane przez zwierzaki więc zastosowałem takie osłony https://konarch.pl/kategoria/oslony-drzew/ Dzięki temu mam teraz ładne drzewa które mogą sobie spokojnie rosnąć a dodatkowo osłony ładnie wyglądają.
Ścigacz
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 868
Dołączył(a): 14 gru 2018, o 15:35
Model: V40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice

Postprzez wisokyarely » 28 lut 2023, o 13:48

Urbanistyka i architektura to jedne z moich większych zainteresowań. Nie wiem, czy wiecie, ale elementy tzw. małej architektury wykorzystuje się również na co dzień w mieście. Przez to, że zajmuję się planami modernizacji różnych miast, to jestem z tym na czasie. Jest to fascynujące zajęcie, ponieważ podczas tego typu modernizacji można zastosować wiele innowacyjnych rozwiązań, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo i komfort życia na danym terenie miasta, czy miejscowości. Jeśli bylibyście tym zainteresowani, to znalazłem taki artykuł w tym temacie - https://gostynin24.pl/index.php/publicystyka/item/9300-kladka-dla-pieszych-i-rowerow-w-miejskiej-infrastrukturze-jakie-ma-zastosowanie. Tego typu rozwiązaniem jest np. zastosowanie w okolicach przeprowadzania prac remontowych, czy głębokich wykopów tzw. modułowych mostów dla pieszych i rowerzystów. Taka kładka znacząco zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców danego terenu, a przy tym zachowuje płynność ruchu dla pieszych i rowerzystów. Macie może jeszcze jakieś pomysły jakie udogodnienia dla mieszkańców danego terenu można zastosować jeśli w pobliżu ich miejsca zamieszkania mają miejsce prace remontowe? Chętnie przyjmę wszystkie rady w tym zakresie.
Avatar użytkownika
wisokyarely
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lut 2023, o 13:38
Lokalizacja: Warszawa
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bartoo30 » 11 mar 2023, o 10:13

Szczerze mówiąc to na naszym forum znalazłem wiele ciekawych porad i wskazówek odnośnie tego, czym kierować się przy wyborze poszczególnych pomysłów projektowych i tak dalej. Ostatnio kupiłem nowe szafy pod skosy do mieszkania i pasują idealnie, a wszystko to dlatego, że udało się poczytać wypowiedzi ekspertów, którzy posiadają duże doświadczenie w branży architektonicznej.
bartoo30
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 24 sie 2019, o 10:37
Model: SV
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rrfoe4er » 20 mar 2023, o 19:15

jest wiele zmiennych perspektyw.
-
Imprezy integracyjne Mazury
Rrfoe4er
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 mar 2023, o 18:45
Model: opel
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Polska

Postprzez Krystor » 20 kwi 2023, o 21:28

Dobrze, że aktualnie coraz większy nacisk kładzie się na tego typu zagadnienia. Chodzi w końcu o to, by być w stanie jak najefekywniej urządzić poszczególną przestrzeń w ramach miasta. Na stronie http://konarch.pl/ widziałem więcej na temat poszczególnych elementów i ciekawi mnie, jakie Wy macie doświadczenia z takimi kwestiami?
Krystor
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 315
Dołączył(a): 23 sty 2023, o 11:46
Model: 3
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cidolupoku67 » 21 kwi 2023, o 16:27

Myślicie że dobrze będzie się rozmawiało na ten temat?
Cidolupoku67
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2023, o 14:15
Model: Mode
Silnik: 23
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości