montarz kamerki cofania

Instrukcje napraw, modyfikacji, dane serwisowe, wideoporady, fotorelacje, namiary na zaufane warsztaty... tu nie pytamy jak coś zrobić, ale opisujemy jak coś zrobiliśmy

Powrót do Zrób to sam

Postprzez Kajtek » 23 mar 2019, o 21:55

witam.mialem okazje samodzielnie montować czujniki cofania ,oraz kamerki cofania w moich poprzednich i obecnym aucie.chcialem się podzielić tym w jaki sposób można to samodzielnie zrobić.
kamerke cofania podpinamy pod swiatlo cofania,wpinamy się w przewod idący do zarowki swiatel cofania \+\,a drugi przewod podlaczamy pod mase,czyli jakis metalowy element w aucia.
ja w swoim v50 kamerke zamocowałem na listwie z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.listwe odkręcamy,zdejmujemy tapicerke tylnej klapy\ewentualnie ja odchylamy żeby wyprowadzić przewody\.następnie musimy przeciagnac przewod od kamerki do monitora.
przewod pociagniety został gora i podlaczony do monitorka,u mnie akurat jest to lusterko wsteczne w srodku auta.samo lusterko wymaga zasilania.ja zrobiłem podlaczenie zasilania w bezpiecznikach znajdujących się pod schowkiem.kabel schowany w słupku.
czas wykonania około 2ch godzin.
Kajtek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 sty 2016, o 23:47
Model: v50
Silnik: 2.0 Diesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: southampton.GB

Postprzez Kajtek » 7 kwi 2019, o 00:53

dzisiaj montowałem kamerke cofania z rejestratorem jazdy w lusterku dla kolegi angola w skodzie.wystarczylo podpiac się do + w swiatlach cofania,i pociagnac kabel do lusterka.reszta zasilana jest z gniazda zapalniczki.fajna zabawka bo nagrywa z przodu i z tylu w czasie jazdy.kabel do kamerki przeprowadzony przez otwor lampki oświetlenia rejestracji.
naprawdę żadna filozofia,polecam każdemu kamerke cofania.
Kajtek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 sty 2016, o 23:47
Model: v50
Silnik: 2.0 Diesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: southampton.GB

Postprzez tytdor » 11 maja 2019, o 13:54

czesc
tytdor
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 13:54
Model: tytd
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: tytdor

Postprzez Deckard » 1 lip 2019, o 14:31

Dzięki za pomoc
Znajdziesz u nas niesamowite meble do call center w zatrważająco niskich cenach!
Deckard
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2019, o 14:29
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości